Plas sherri midis Gatussos dhe Inzaghit në fushë, ndërhyn Igli Tare

113 563 lexime

77,493FansaPëlqeje

Ndeshja mes Napolit dhe Lazios në stadiumin San Paolo për raundin e fundit të Kampionatit të Serisë A pati një atmosferë shumë të tensionuar.

Shkëndijat në stola midis Gattusos dhe Simone Inzaghit ishin në një nivel të lartë që rrallë herë mund të shihet.

Pas mbarimit të ndeshjes ata janë përplasur me njëri-tjetrin duke përfshirë në sherr të tjerë persona, madje edhe Drejtorin Sportiv të Lazios Igli Taren.

Me diplomaci siç ai di të bëjë, Tare ka ndërhyrë për të ulur gjakrat dhe në njëfarë mënyre ia ka dalë.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Liga e Kampioneve mbyll turin e 16-shes, përcakton 4 çiftet çerekfinaliste

Veprimtaria më prestigjioze e klubeve të kontinentit, Liga e Kampioneve, ka përmbyllur turin e 16-shes, duke përcaktuar edhe duelin...

Mbyllet Drejtoria Arsimore në Elbasan, drejtoresha pozitive me COVID

Mbyllet drejtoria Arsimore në Elbasan. Drejtoresha ka rezultuar pozitiv me COVID-19, teksa mësohet se i gjithë stafi është karantinuar. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë,...

Kampionia e Kosovës, Drita, në finale të turit paraeliminator të Ligës së Kampioneve

Kampionia e Kosovës, Drita, ka mposhtur kampionen e Andorrës, Inter Eskaldesin, me shifrat 2-1, duke siguruar kështu të drejtën për të shkuar në finalen...

UEFA shpall vazot, Astana, Karabagu, Makabi i Tel Avivit dhe Dinamo e Tbilisit, kundërshtarët e Tiranës

Organizmi që qeveris futbollin kontinental, UEFA, ka përditësuar pak më parë edhe ndarjen e vazove për shortin që do të hidhet ditën e diel,...

Shorti i së hënës, përvijohen skenaret “shqiptare” të turet eliminatore të Ligës së Evropës

Të hënën, në Nion të Zvicrës, hidhet shorti i Ligës së Evropës dhe tanimë është krijuar një ide, sado e përgjithshme se çfarë mund...

Lajme të tjera

Web TV