Regjistrohen 75 raste pozitive me Covid-19 në Greqi

113 563 lexime

77,492FansaPëlqeje

Greqia  është një nga vendet që po e menaxhon më së miri pandeminë e koronavirusit. Në 24 orët e fundit atje janë shënuar vetëm 2 viktima dhe 75 raste pozitive.

Ky lajm u bë publik ditën e sotme nga Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në vendin fqinj. Katër prej rasteve pozitive u identifikuan pas kontrolleve në doganat e vendit.

Ndërsa numri i përgjithshëm i personave të infektuar që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 4662 persona.

Aktualisht atje ndodhen në terapi intensive 12 vetë, ndërsa 128 është numri i personave të shëruar në 24 orët e fundit.

Me 2 vdekjet e konfirmuara sot numri total i viktimave shkon në 208 persona.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

“S’jam i duhuri për të vlerësuar kontributin e tij”, Rama homazh për Sabri Godon

Kryeministri Edi Rama në një homazh për Sabri Godon, postuar në rrjetet sociale, kujton se atij i dukej ironike...

Gjendet e mbytur një grua gjendet në lumin Vjosë

Gjendet trupi i pajetë i një gruaje 44-vjeçe, e mbytur në lumin Vjosë. Trupi i pajetë i gruas, identiteti i së cilës ende nuk bëhet...

Pogradec/ Dalin pamjet e makinave të shkatërruara nga plumbat, dyshohet se u qëllua 100 herë

Dalin pamjet e makinave luksoze të shkatërruara nga plumbat pas të shtënave me armë mëngjesin e sotëm në parkingun e një hoteli në Tushemisht. Kanë...

Zbulo si i ke punët në lidhjen tënde të dashurisë duke zgjedhur një përqafim

Ndonjëherë, mjafton një përqafim i vetëm për të zbuluar shumëçka rreth partnerit tënd, rreth raportit tuaj aktual dhe si do të shkojë ai. Provoje...

Sabri Godo, shkrimtari zemërgjerë dhe plaku i urtë i politikës

“Me kalimin e kohës jam bërë një njeri më i mirë dhe jam bërë më zemërgjerë ndaj gabimeve të të tjerëve, duke qenë i...

Lajme të tjera

Web TV