Arrihet marrëveshja, Manchester United bën gati shifrën stratosferike për Sanchon

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi i Manchester United ka bërë gati një marrëveshje që kap një shifër shumë të lartë, për transferimin e Jadon Sancho-s në Premier League.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se akordi për kartonin e 20-vjeçarit kap vlerën e 120 milionë eurove.

Pagesa do të bëhet me këste pasi arkat e ‘djajve të kuq’ janë të dëmtuara nga situata e pandemisë.

Ndërsa fillimisht Manchester United duhet të paguaj 70 milionë euro dhe më pas 50 milionët euro të mbetura do të paguhen sezonet e ardhshme.

Ndërsa Dortmund i ka vendosur një kusht Manchester-it, që marrëveshja duhet të bëhet zyrtare para datës 10 gusht, përndryshe ta harrojë blerjen e 20-vjeçarit.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Pse Berisha nuk u fut në grupin e PD? Kuvendi i përgjigjet Gazment Bardhit

Kërkesa për rikthimin e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike trazoi jo pak ujërat në politikën në fund të javës së shkuar. Gazment...

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve në kuadër të procesit të...

“Gati për të mirëpritur gjithë botën”, Rama për turizmin: Po ngjitemi gjithnjë e më lart

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar se Shqipëria po përmirësohet sa i përket turizmit. Ndërsa krahason rezultatet me vitin 2019, Rama thekson se tashmë vendi po...

Lajme të tjera

Web TV