test

Maqedoni e Veriut/Shkon në 500 numri i viktimave nga koronavirusi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Maqedonia e Veriut ka shënuar tre viktima gjatë 25 orëve  si pasojë e koronavirusit, një pacient nga Manastiri në moshën 73-vjeçare, një pacient nga Demir Hisar, po ashtu 73 vjeç, si dhe një pacient nga Shkupi në moshën 44-vjeçare. Kështu, numri total i viktimave në Maqedoni shkon në 500.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 74 raste të reja .

Në Shkup janë regjistruar 14 raste të reja, Kumanovë 8, Shtip 13, Strugë 1, Kavadar 3, Gostivar 22, Koçani 1, Berovë 3, Vinicë 4, Shën Nikollë 3, Kërçovë 2.

Prej rasteve të shëruara brenda 24 orëve, 23 persona vijnë nga Shkupi, nga Kumanova 1, Dibra 1, Shtipi 11, Tetova 17, Velesi 1, Ohri 1, Kavadari 3, Gostivari 9, Radovishi 5, Koçani 1, Shën Nikolla 17.

Numri i personave të prekur nga COVID-19 në vendin fqinj shkon në 11128. Numri i rasteve aktive me koronavirus në Maqedoni është 3656./Fjala.al/Ke.Ba

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV