Thyen xhamat e Prokurorisë dhe godet sekretarin, arrestohet 39-vjeçari në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 39-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi ditën e sotme ka goditur sekretarin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe ka thyer xhamat e këtij institucioni.

Pas hekurave ka përfunduar shtetasi K.SH.,39 vjeç, banues në Tiranë. Ai akuzohet për veprat penale “Goditje për shkak të detyrës” dhe “Shkatërrim i pronës”.

“Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ditën e sotme rreth orës 11:40 min në ambientet e Prokurorise Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë ka thyer xhamat e këtij institucioni dhe ka goditur punonjësin e këtij institucioni me detyrë sekretar për pritjen e qytetarëve shtetasin K.M., 62 vjeç.” thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

/En.Br./Fjala.al


Të fundit

Belgjika nuk ndalet, triumfon thellë ndaj Rusisë! Lukaku shënon dy gola

Pas një pasditeje të turbulluar dhe tronditëse për botën e futbollit për shkak të gjendjes së Christian Eriksen, dita...

U arrestua sot për trafik droge në Sarandë/ Zbulohet kush është efektivi i “Shqiponjave” (Emri/ Foto)

Sot, Drejtoria e Policisë së Shtetit ndërmori një operacion në Sarandë, duke arrestuar një efektiv policie. Në prangat e policisë ka rënë shtetasi Lavdosh Metaj....

Greqia vazhdon politikën diskriminuese ndaj Shqipërisë, shtyn sërish hapjen e kufirit

Greqia ka vendosur që të shtyjë masat për hapjen e kufirit me Shqipërinë deri më 21 qershor. Ndërkohë pritet që nga dita e hënë 14...

Kardiologu i njohur zbulon: Ja çfarë mund t’i ketë ndodhur Eriksen-it

Christian Eriksen i shtrirë në barin e stadiumit të Kopenhagen me të gjithë shokët e tij të skuadrës duke formuar një rreth, ka qenë...

Emocionuese/ Lukaku shënon gol dhe ja dedikon Eriksenit: Chris, të dua! (Video)

Romelu Lukaku ka shënuar që në 10 minutat e para të ndeshjes ndaj Rusisë, ku Belgjika po kryeson aktualisht 2-0. Bomberi belg realizoi në minutën...

Lajme të tjera

Web TV