Mjekët vendosën t’i hiqnin tubin/Babai nuk e lëshon të bijën, përleshet me oficerët (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një video prekëse po bën xhiro në rrjetin social. Një baba që përleshet me policinë pasi mjekët i kishin vënë në dijeni për vajzën që ishte në gjendje kritike për jetën se do t’i hiqnin tubin.

Mjekët u kanë thënë 2 prindërve të vajzës 6 vjeçare se për të nuk mund të bëhet më asgjë prandaj duhet ti heqin tubin e intubimit. Por, prindërit e vogëlushes të cilët janë mjekë me profesion, duke shpresuar se ajo do rikthehet në jetë, kanë kundërshtuar spitalin, dhe u kanë rekomanduar të ndjekin një tjetër metodë për ta shëruar.

Pas kundërshtisë me to, spitali ka thirrur policinë të cilët i kanë nxjerrë prindërit zvarrë jashtë dhomës së vajzës.

Rashid Abbasi, babai i vajzës nuk pranoi të largohej dhe vazhdonte të mbante dorën e vajzës së tij.

Pas disa minutash bisede, oficerët e larguan me forcë, duke e tërhequr zvarrë nga shtrati i së bijës.

Abbasi është parë duke rezistuar para se të rrëzohej në dysheme, duke bërtitur se kishte dhimbje në gjoks dhe kishte nevojë për mjekimin e tij.

Vajza gjashtë vjeçare e çiftit Zainab vuante nga problemet e frymëmarrjes dhe kishte një sëmundje të rrallë gjenetike e quajtur sindromi Niemann-Pick.

“Sapo na është thënë rreth gjysmë ore më parë se ata do të nxjerrin tubin dhe se vajza jonë do të vdesë,” u tha Aliva, e ëma, oficerëve të policisë.

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

“62 fraktura në kokë”/ Robert Aliaj kujton tmerrin gjatë emigrimit në Greqi

Robert Aliaj Dragot, banori i ri i “Ferma VIP” ka folur për herë të parë për jetën e tij...

Teknologjia dixhitale krijon pamjen e gruas 2200-vjeçare

Pamja e zonjës Xin Zhui, një aristokrate 2200-vjeçare e mumifikuar nga Kina qendrore, është rikrijuar në formë dixhitale, duke dhënë një ide se si...

OBSH publikon shifra alarmante: 10 mijë njerëz vdesin çdo ditë nga sëmundjet e zemrës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka zbuluar se sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për 40% të vdekjeve në Evropë, që arrijnë në 10,000 vdekje në...

Takimi i Ramës në Athinë/ Mitsotakis: Totalisht privat, s’kishim pse ta ndalonim

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë një intervistë për gazetën Macedonia tis Kyriakis” ku mes të tjerash, ka folur edhe për zhvillimet më të...

Pesë terma që kurrë nuk duhet t’i kërkoni në Google

Në disa pjesë të internetit është më mirë të mos hyni dhe sado kurreshtar të jeni, është më mirë të mos dini se çfarë...

Lajme të tjera

Web TV