Avioni çahet në dysh gjatë uljes në pistë, kishte 191 persona në bord

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy viktima dhe dhjetëra të plagosur nga përplasja me pistën e avionit “Air India” me 191 persona në bord. Mësohet se avioni është përplasur me pistën në aeroportin e Kozhikode në jug të Indisë.

Si shihet edhe nga fotot, avioni dështoi të ulej normalisht në pistë dhe përplasja ka qenë aq e fortë sa e ka ndarë mjetin fluturues në dy pjesë.

Zjarrfikësit shkuan menjëherë në pistë për të shuar flakët, ndërkohë që ka nisur një hetim për shkaqet.

Paraprakisht mësohet se avioni i nisur nga Dubai nuk ka mundur do të ulej normalisht për shkak të shirave të rrëmbyeshëm. la.mi/Fjala.al

Të fundit

Peshëngritje, Evagjeli Veli, e bronztë në Evropianin e Moskës, 29-vjeçarja ngjitet në podium

Kuqezinjtë e peshëngritjes nisin konkurrimin, 29-vjeçarja ngjitet në podium në shkëputje. Në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, po zhvillohet Kampionati...

Rruga e mbushur me gëzhoja/ “Kumbari” i Shkodrës u ekzekutua pa mëshirë me kallashnikov

Rruga Shkodër-Koplik në fshatin Dobraç i Ri është mbushur me gëzhojat e kallashnikovit që i morën jetën Bardhok Pllanajt mbrëmjen e sotme rreth orës...

Futbolli i sallës, Shqipëria, me shumë mungesa në dy sfidat e radhës të Eliminatoreve

Trajneri i Kombëtares së futbollit të Sallës shpall listën për përballjen me Kroacinë dhe Ukrainën. Në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e ardhshme...

Luhen 3 ndeshjet e fundit, mbyllet java e 26-të e Kategorisë Superiore

Me 3 takimet e luajtura të dielën, është mbyllur edhe java e 26-të e Kategorisë Superiore, e cila, sidoqoftë, pas dy ndeshjeve të së...

Johnson tregon ku mund të shkojnë me pushime anglezët me pasaportat-Covid

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, pritet të qartësojë nëse britanikët mund të nisin sezonin e pushimeve në muajin maj. Johnson, do t’i drejtohet...

Lajme të tjera

Web TV