Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

15 plazhet e Shqipërisë që duhet t’i vizitoni në 2020-n

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

”Vija jugore bregdetare e Shqipërisë është e mbushur me fshatra të bukur, rrugë me kalldrëm dhe plazhe të lezetshme me ujëra të kthjellëta.

Shqipëria ka shumë befasi që i ka të rreshtuara për ju. Shqipëria është bërë një destinacion i njohur veror. Vija bregdetare befasuese dhe plazhet e shkëlqyera në Shqipëri janë arsye e qartë pse ky vend tërheq kaq shumë turistë.

Riviera Shqiptare është ”shtëpia” e shumë vendeve interesante dhe, për t’i bërë gjërat disi më të përshtatshme për planet tuaja të udhëtimit në Evropë, po ju rendisim 15 plazhet më të mira në Shqipëri që duhet të vizitoni në vitin 2020.

Për të zgjedhur të gjithë plazhet e shkëlqyera do të ishte e pabesueshme, megjithatë ja këtu një listë e 15 plazheve verbuese të Shqipërisë, shkruan Krishna Teja për faqen e njohur turistike pickyourtrail.com.

1. Plazhi i Gjipesë

Është një nga thesaret e fshehur të Shqipërisë dhe është me të vërtetë një plazh qiellor. Bregu i plazhit është ”i shtypur” në mes të shkëmbinjve të lartë, gjë që ju jep ndjenjën e të qenit në një vend pa asnjë dallim nga Evropa.

Uji në plazhin e Gjipesë është plotësisht i pastër dhe ka hije të habitshme bruz. Eksploruesit gjithashtu mund të lokalizojnë disa plazhe më të vegjël përgjatë vijës bregdetare dhe disa shpella gjithashtu.

2. Plazhi i Gramës

Një nga vendet më të shkëlqyera për të vizituar në Shqipëri është plazhi i Gramës, që do t’ua bënte të paharrueshme një ditë vere. Më e mira është ta vizitoni me anije.

3. Plazhi i Dhërmiut

Ai është i njohur për jetën e natës gjatë verës dhe shtëpitë tradicionale prej guri. Një numër gjithnjë e në rritje i udhëtarëve skandinavë kanë zbuluar plazhin e tyre këtu.

4. Drimadhes

Vetëm pas një rruge të shkurtër me makinë nga Dhërmiu, vizitorët mund të shijojnë bregdetin më të izoluar dhe më pak të populluar të Drimadhes.

5. Plazhi i Livadhit

Nëse jeni duke vizituar Himarën, nuk duhet të mungoni në plazhin e Livadhit, i cili nuk është shumë larg qendrës së qytetit.

Plazhi i Livadhit admirohet për ujin e tij blu të errët, ndërkohë që peizazhi është i mbushur me ullinj.

6. Borshi

Konsiderohet si plazhet më të gjata në bregdetin e Jonit. Borshi është i njohur për ujin e kaltër dhe bregdetin e rregullt.

Bregu i detit, disa kilometra i gjatë, është akoma i ruajtur nga industria e udhëtimeve masive.

Lexo edhe :  Veliaj me të rinjtë socialistë: PS e vetmja forcë që mbështet rininë

7. Plazhi i Lukovës

Plazhi i Lukovës është bregdeti më i famshëm shqiptar përgjatë Rivierës dhe është me të vërtetë ndoshta plazhet më të mira në Shqipëri. Ai është i rrethuar me gjelbërim dhe ujë krejtësisht të pastër blu.

8. Plazhi Pulëbardha

Një plazh i shkëlqyer, por i vogël midis Sarandës dhe Ksamilit. Gjendet në veri të Ksamilit.

9. Plazhi i Mangos

Një plazh i famshëm në Sarandë, i cili ka të gjitha kënaqësitë që ju kërkoni për një ekskursion të jashtëzakonshëm. Saranda është gjithashtu një bazë mahnitëse për të eksploruar Shqipërinë e Jugut dhe ka shumë hotele dhe restorante për të zgjedhur në varësi të nivelit të buxhetit tuaj.

10. Plazhi i Pasqyrave

Në një farë mase perla e fshehur për pjesën më të madhe të vitit, megjithatë në gusht bëhet pak më tërheqëse. Ky plazh është popullor në mesin e banorëve lokalë dhe gjendet në veri të Ksamilit.

11. Ksamili

Ka me të vërtetë disa plazhe në Ksamil, kështu që ju nuk do të keni problem të gjeni një vend të këndshëm. Sidoqoftë, megjithëse Ksamili është vërtet një parajsë në Evropë, gjatë korrikut dhe gushtit, ai do të jetë i mbushur me njerëz njësoj si vendet e tjera më të mira në rajonin e Mesdheut.

12. Plazhi i Palasës

Një plazh me ujë të shkëlqyer. Plazhi gjendet në veri të bregdetit të Himarës dhe të Drimadhes dhe është shumë i pastër. Nuk ka shumë ndërtesa. Frekuentohet gjithashtu për lokalet dhe festat e pabesueshme gjatë verës.

13. Durrësi

Durrësi është një nga destinacionet më të njohura në vend dhe ”shtëpia” e një nga plazheve më ekskluzive në Shqipëri.

Durrësi, vetëm 40 minuta me makinë nga kryeqyteti shqiptar, ka gjithçka që ju nevojitet.

14. Plazhi i Jalës

Jala është një tjetër pikë e njohur e bregdetit shqiptar. Ndodhet midis Dhërmiut dhe Himarës.

15. Rana e Hedhun

Ky është një plazh unik në Shqipëri. Rana e Hedhun është ”shtëpia” e disa dunave fantastike me rërë që ndodhen në shpatet e malit. Ndodhet afër Shëngjinit dhe është rreth 1,5 orë me makinë nga Tirana. Për shkak të një rruge të ndërtuar rishtas, Rana e Hedhun aktualisht është e arritshme më lehtë.

 

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

Greqia ligj lufte me Shqipërinë, Idrizi: Absurd, me Italinë e ka hequr!

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka prezantuar në kuvend pr.deklaratën përmes së cilës kërkojnë nga qeveria që të bëjnë...

Jo vetëm stresi por edhe këto ushqime shkaktojnë çrregullime hormonale

Bulmeti Një nga më të njohurit në këtë listë është padyshim bulmeti. Ekspertët thonë se ushqimet me bazë bulmetin janë më të vështira për t’u...

Vuante nga zemra, ndërron jetë turisti francez në ishullin e Sazanit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në ishullin e Sazanit. Mësohet se ka ndërruar jetë një 38-vjeçar francez. Fillimisht, turisti nuk është ndjerë mirë nga...

Mësimet që jep inflacioni për krizën e ardhshme

Pas rritjes së inflacionit në 9% pas pandemisë dhe pushtimit rus të Ukrainës,  po tërhiqet drejt objektivit prej 2% të vendosur nga Rezerva Federale...

SPAK-u një “Catch-22” elektoral për Berishën

Që PD-ja të jetë konkuruese në zgjedhjet e ardhshme, duhet ta zgjerojë sinorin e saj elektoral shumë përtej bërthamës së simpatizantëve të Berishës. Në...

Lajme të tjera

Web TV