Katër nga 15 rastet e reja me Covid në Korçë janë mjekë (DETAJET)

113 563 lexime

77,363FansaPëlqeje

Në 24 orët e fundit ka patur një “boom” infeksionesh të reja në qytetin e Korçës. 15 nga 125 rastet e reja të raportuara sot nga Ministria e Shëndetësisë i përkisnin qytetit juglindor.

Burime bëjnë me dije se nga 15 rastet e reja, katër prej tyre janë mjekë të spitalit të Korçës, dy në Devoll dhe nga një në Korçë e Kolonjë.

Ndërkaq, rastet e tjerët janë kontakte të të infektuarve të mëparshëm. Po ashtu disa prej tyre kanë rezultuar pozitivë pasi janë kthyer nga pushimet.

Sot autoritetet e shëndetësisë raportuan për 125 raste të reja me COVID-19, duke e çuar në total 6536 persona të infektuar, 2957 prej të cilëve janë aktualisht aktivë.

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Detaje për incidentin në Shkodër/ Policia: Autori e përplasi me qëllim 55-vjeçaren, i theu këmbët

Mëngjesin e sotëm Shkodra është tronditur nga një ngjarje e rëndë ku Hilë Simoni goditi dhe kaloi nën rrotat...

IKMT i vendos 88 kg tritol pallatit 12-katësh në Durrës

IKMT ka kryer sot një shpërthim me tritol tek një pallat 12- katësh në Durrës i cili kishte pësuar anim nga njëri krah nga...

Guardiola zbulon kapitenin e ri të Manchester Cityt

Mesfushori brazilian Fernandinho do të jetë kapiteni i ri i skuadrës së Manchester Cityt. Lajmin e ka konfirmuar sot trajneri Pep Guardioa në një konferencë...

Meta në Dibër: Braktisja e këtyre krahinave mund të jetë fatale për të gjithë kombin

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka mbetur i mallëngjyer nga vizita në Dibër ku po merr pjesë në aktivitete të ndryshme. Meta ka shkuar në...

Moto GP, Maverik Vinjales triumfon në garën e 7-të, i gjithë podiumi foli spanjisht

Bëhet fituesi i 6-të i ndryshëm në këtë sezon, i gjithë podiumi foli spanjisht. Në një garë që ka dhuruar emocione nga fillimi deri...

Lajme të tjera

Web TV