Rriten temperaturat, mot i favorshëm për plazh

113 563 lexime

77,354FansaPëlqeje

Vendi ditën e sotme do të shoqërohet nga një mot me temperatura të  larta.

Sipas MeteoAlb deri në mesditë moti mbizotërohet nga kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike, përjashtuar skajet Veri-Jug të cilat do të kenë kalime vranësirash dhe ndonjë shi të izoluar.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi

Veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Japoni/ Katastrofa e Fukushimës, hapet në muzeu që rrëfen tragjedinë e vitit 2011 (FOTO)

Në veri-lindje të Japonisë,të dielën në prefekturën e Fukushimës është hapur  Muzeu i parë publik që tregon trashëgiminë e...

Kodi Zgjedhor, Ministria e Drejtësisë kërkesë Kuvendit për anëtarët e Kolegjit Zgjedhor

Ministria e Drejtësisë i është drejtuar me anë të një letre Kuvendit përmes së cilës kërkon ndryshimin e nenit 149 te kodit Zgjedhor. Në...

Jonuz Delaj/Lahutari misionar i Eposit të Kreshnikëve

Jonuz Delaj është lahutari më i veçantë dhe ndoshta ndër më të pasionuarit që ka treva e Malësisë së Madhe. Mbartës dhe vazhdues i...

Nga Lazarati në Spanjë, policia: Bimë të fshehura midis fushave të misrit

Malet Pirenej në anën spanjolle janë pushtuar nga trafikantët e mëdhenj shqiptarë, për të kultivuar marihuanë në sasi të mëdha. Ata shfrytëzojnë zonat e pabanuara...

Ministrja e Arsimit përcjell vajzën e madhe për në shkollë, ja këshillat që i jep

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi ka filluar javën e dytë si Ministre e Arsimit duke përcjellë vajzën e saj të madhe për...

Lajme të tjera

Web TV