Të shtëna me armë pranë Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump ndërpret konferencën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Pati të shtëna me armë zjarri dhe dikush mbeti i plagosur. Nuk e di gjendjen e tij”. Është kjo deklarata e Presidentit amerikan Donald Trump, pak minuta pasi ndërpreu konferencën e kësaj të hëne nga Shtëpia e Bardhë.

Trump e kishte nisur konferencën me gazetarët prej pak minutash, kur një agjent i sigurisë iu afrua dhe e largoi nga salla.

Pak çaste më vonë, Presidenti amerikan u rikthye në podium dhe ju tha gazetarëve se e nxorën nga salla pasi jashtë Shtëpisë së Bardhë kishte pasur të shtëna.

“Dua të falënderoj shërbimet sekrete që reaguan në mënyrë të shpejtë dhe efikase”, tha Trump.

Të shtënat ndodhën mes 17th dhe Pennsylvania Avenue NW, jo shumë larg Shtëpisë së Bardhë dhe pranë Lafayette Park.

Duke iu përgjigjur gazetarëve të pranishëm, Trump tha se nuk u dërgua në bunkerin poshtë Shtëpisë së Bardhë, por në studion e tij ovale.

Presidenti u pyet edhe nëse ndihej i tronditur por tha se, “Nuk e di, dukem i tronditur?”

Më tej shtoi se ndihet shumë i sigurt me shërbimet sekrete, duke i cilësuar si njerëz fantastikë, për të siguruar më tej se gjithçka ndodhet nën kontroll./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV