11 të vdekur dhe 205 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

113 563 lexime

77,354FansaPëlqeje


11 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus.

Numri total i të vdekurve ka arritur në 365, ndërsa i të infektuarve ka arritur në 10.795.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 163 pacientë, duke arritur shifrën totale në 6411. Numri i rasteve aktive është 4019.

Në 24 orët e fundit, sipas IKSHPK-së, janë testuar 521 mostra dhe 205 kanë rezultuar pozitive. Është rritje e numrit të rasteve për dallim nga ditët e kaluara.

Rastet pozitive janë nga: Komuna Prishtinë 45 raste, komuna Gjilan 20 raste, komuna Ferizaj 17 raste, komuna Mitrovicë 16 raste, komuna Prizren 16 raste, komuna Pejë 12 raste, komuna Podujevë 12 raste, komuna Gjakovë 7 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Lipjan 6 raste, komuna Viti 6 raste, komuna Vushtrri 6 raste, komuna Drenas 5 raste, komuna Kaçanik 5 raste, komuna Obiliq 5 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Rahovec 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Kamenicë, Klinë dhe Shtërpce./Ar.Ha/Fjala.al

Të fundit

“Paqja kërkon sakrifica”, Meta: Liria dhe të drejtat garantohen përmes shtetit ligjor

Presidenti Ilir Meta ka bërë një shkrim për Ditën Ndërkombëtare të Paqes. Duke cituar thënien e Nënë Terezës që...

Kontrollet në të gjithë vendin/ Gjenden 203 kg kanabis në Fushë-Krujë, arrestohen 22 persona

Ngjarjet e fundit kriminale kanë sjellë një plan të ri masash për Policinë e Shtetit, e cila prej ditësh ka ngritur një sërë pikash...

Balla: Listat 100% të hapura, në zgjedhjet e 25 prillit do të votohen edhe kandidatët

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla pas përfundimit të mbledhjes, në një komunikim për mediat u shpreh se më 25 prill do të...

Ditën kur Faraoni Ramses II pushtoi Londrën

Muzeu Britanik shfaq me krenari një bust kolosal të Faraonit Ramesses II (2.67 m i lartë, 7.25 ton në peshë), me të cilin Egjipti...

VIDEO/ Protesta në Bjellorusi masive kundër regjimit të Lukashenkos nën moton ““Dil jashtë, loja mbaroi”, qindra të arrestuar 

Dhjetëra mijëra protestues kanë dalë në rrugët Minskut gjatë së dielës, pavarësisht presionit të forcave të rendit, për të kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve që...

Lajme të tjera

Web TV