Çudirat nuk kanë fund/ 15 euro për dy kapuçino dhe dy briosh (Foto)

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

“Pesëmbëdhjetë euro për dy kapuçino dhe dy briosha. Unë e kuptoj gjithçka, por as në Piazza Duomo në Milano nuk shkojnë kaq shumë faturat për këtë porozi”.

Kjo është ajo që ka ndodhur me një të ri milanez, që kalon nëpër Firence me partneren e tij, dhe shkon drejt fshatit Toskan për një seancë çiklizmi.

Gjatë të shtunës së 8 gushtit dy të rinjtë u nisën me biçikletat e tyre me tren, nga Milano, rreth orës gjashtë në mëngjes. Pasi u nisën në Firence, herët në mëngjes, ata u ndalën në një bar afër stacionit për të ngrënë mëngjes.

“Ne u futëm për të porositur, por stafi na tha që ata do të sillnin gjithçka në tryezë,” thotë djali. Menjëherë u përballëm me të pabesueshmen.

Së bashku me pijet dhe brioshët, erdhi dhe një fjali e çuditshme nga kamarieri: “Nëntë euro për dy kapuçino dhe gjashtë euro për dy briosh bosh” shpjegon i riu i cili u mahnit nga një shumë kaq e lartë.

“Ishte gjithçka kaq shpejt, sa nuk kishim kohë as të kuptonim nëse çmimet shfaqeshin në banak dhe raportoheshin në menunë në tryezë. Dhe kur shkuam të paguajmë ata nuk na dhanë as faturën”.

Në fund i riu tregon se edhe pse diçka e tillë e ka mërzitur dhe zhgënjyer ata kanë bërë pagesën dhe janë larguar./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Kërcënoi se do vetëvritej me kallashnikov në shtëpinë e vjehrrit, policia jep detaje për arrestimin e 31-vjeçarit

Policia ka dhënë detaje në lidhje me arrestimin e Elton Metajt i cili gjatë natës shkoi në shtëpinë e...

Eduart Grishaj surprizon me përzgjedhjen/Tinka Kurti i rikthehet kinematografisë

Regjizori shqiptar Eduart Grishaj ka surprizuar publikun me zgjedhjen e radhës në një prej projekteve të reja filmike që po xhirohet në Theth. Grishaj ka...

I shpallur në kërkim për tentativë vrasjeje, arrestohet 40-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 40-vjeçar me iniciale D.K pasi ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin E.Xh pas një konflikti për...

Ngjarjet kriminale të një jave/ 5 viktima dhe 4 të plagosur

Pesë viktima dhe katër të plagosur është bilanci i ngjarjeve kriminale që tronditën vendin këtë javë. Dy atentate mafioze, dy konflikte të çastit, dhe...

Video/Hedhjet spektakolare të Tom Cruise në ajër me motorr

Tashmë të gjithë janë mësuar me akrobatcitë dhe lojërat që Tom Cruise bën me motorr, vet dhe pa ndihmën e trukeve regjizoriale. Bëhet fjalë për...

Lajme të tjera

Web TV