Zbulohet “gropa e vdekjes” në Spanjë (FOTO)

113 563 lexime

77,337FansaPëlqeje

Një varr masiv, i përhumbur, është zbuluar në Spanjën veriore.

Mendohet se mbetjet e trupave të pajetë datojnë nga periudha e Antikitetit të Vonë dhe në Mesjetë.

Gjatë gërmimeve të nisura që në vitin 2013-të janë zbuluar mbi 100 varre.

Zbulimi mahnitës arkeologjik u bë në fshatin Granon në rajonin verior spanjoll të La Rioja – një fshat në La Rioja me gati 300 banorë.

Gjatë gërmimeve në “gropën e vdekjes” janë zbuluar edhe sende personale që janë ofruar nga të afërmit që i ndjeri të kishte në jetën e përtejme.


/Ar.Ha/Fjala.al

Të fundit

E fejuara e tradhtoi 3 javë para dasmës, dhëndri organizon diçka me shoqet e nuse

E fejuara e tradhtoi tri javë para dasmës me ish-të dashurin e saj. Po t'ju ndodhte ju si do...

Sulmi me thikë në Paris cilësohet akt terrorist, ja çfarë zbardhin hetimet

Policia franceze tha të shtunën se kishin ndaluar një individ i cili besohet të ketë qenë dikur shok dhome me personin që sulmoi dy...

A po provokon Turqia? Droni hedh ngjyrë të kuqe mbi flamurin grek -VIDEO

Në ishullin grek Kastelorizo ka ndodhur një ngjarje e paprecedentë. Një dron ka njollosur me ngjyrë të kuqje flamurin grek i cili ndodhej pak...

Aksident në Berat, plagoset një vajzë

Mbrëmjen e kësaj të shtune, një aksident është regjistruar në dalje të qytetit të Beratit, në zonën e kombinatit. Një automjet tip Benz, me targa...

Zjarret në Kaliforni jashtë kontrollit, ushtria zbarkon në rrugë për të menaxhuar situatën

Zjarret vazhdojnë në pjesën veriperëndimore të Shteteve të Bashkuara. Ato kanëshkaktuar deri tani vdekjen e të paktën 35 njerëzve. Shkencëtarët thonë se këto janë...

Lajme të tjera

Web TV