Biden: “Zgjedhjet e ardhshme do të thonë shumë për Amerikën”

113 563 lexime

77,354FansaPëlqeje

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe e nominuara si zv.presidente, Kamala Harris i janë drejtuar kombit amerikan.

Demokratët Biden dhe Harris,  janë shfaqur përkrahë njëri- tjetrit.

Ndërkohë Biden ka cituar se zgjedhjet e ardhshme janë shumë të rëndësishme për Amerikën.

Dyshja demokrate ndodheshin së bashku në një shkollë e mesme të shtetit të Delawares, ku kanë mbajtur fjalimin e parë si të nominuar për postet më të larta të SHBA-ve, raporton CNN.

Biden do të përballet me presidentin, Donald Trump në zgjedhjet e 3 nëntorit ndersa Harris, një senatore nga California, është gruaja e parë me ngjyrë dhe indiane që është propozuar për nënpresidente.

Zgjedhja që ne do të bëjmë këtë nëntor do të vendose të ardhmen e Amerikës për një kohë shumë, shumë të gjatë. Donald Trump ka filluar tashmë sulmet e tij duke e quajtur Kamalan, citoj, si senatore e keqe. Nuk është befasi sepse vetëm zhurmë di të bëjë Donald Trump, më mirë se çdo president në historinë amerikane. A është dikush i befasuar me Donald Trump që ka problem me një grua të fortë, apo gra të forta?”, tha ndër të tjerash Biden.

ru.do/ Fjala.al

 

Të fundit

Japoni/ Katastrofa e Fukushimës, hapet në muzeu që rrëfen tragjedinë e vitit 2011 (FOTO)

Në veri-lindje të Japonisë,të dielën në prefekturën e Fukushimës është hapur  Muzeu i parë publik që tregon trashëgiminë e...

Kodi Zgjedhor, Ministria e Drejtësisë kërkesë Kuvendit për anëtarët e Kolegjit Zgjedhor

Ministria e Drejtësisë i është drejtuar me anë të një letre Kuvendit përmes së cilës kërkon ndryshimin e nenit 149 te kodit Zgjedhor. Në...

Jonuz Delaj/Lahutari misionar i Eposit të Kreshnikëve

Jonuz Delaj është lahutari më i veçantë dhe ndoshta ndër më të pasionuarit që ka treva e Malësisë së Madhe. Mbartës dhe vazhdues i...

Nga Lazarati në Spanjë, policia: Bimë të fshehura midis fushave të misrit

Malet Pirenej në anën spanjolle janë pushtuar nga trafikantët e mëdhenj shqiptarë, për të kultivuar marihuanë në sasi të mëdha. Ata shfrytëzojnë zonat e pabanuara...

Ministrja e Arsimit përcjell vajzën e madhe për në shkollë, ja këshillat që i jep

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi ka filluar javën e dytë si Ministre e Arsimit duke përcjellë vajzën e saj të madhe për...

Lajme të tjera

Web TV