Digjet fabrika e prodhimit të paletave në Fushë-Krujë

113 563 lexime

77,346FansaPëlqeje

Një zjarr i madh ka rënë në Fushë-Krujë, pasi ka marrë flakë dhe është djegur fabrika e prodhimit të paletave të drurit.

Zjarri ka rënë rreth orë 04:00 të mëngjesit në një fabrikë pranë urës së Gjolës, ndërsa flakët kanë qenë të mëdha për shkak të lëndës drusore që kishte në fabrikë.

Dyshohet se zjarri është vendosur qëllimisht në dy vende të ndryshme, ndërsa zjarrfikësja dhe policia ndodhen në vendngjarje.

Fabrika është në pronësi të Afrim Çelës, ndërkohë që janë djegur dhjetëra m3 lëndë drusore.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

1982, kur Vera Grabocka akuzohej për “Modë të Huaj”

Pakujdesi, paaftësi, nepotizëm, shkelje të moralit komunist… Këto janë vetëm disa nga akuzat që kolegët i drejtonin njëri-tjetrit në...

Nuk ishte infarkt/ Ja e vërteta e vdekjes së 50-vjeçarit që tërhoqi zvarrë qenin

Javën e kaluar shkaktoi shumë polemika në rrjetet sociale për shkak se po tërhiqte zvarrë qenin e tij me makinë. Por vetëm disa ditë...

Komunikimi i të rriturve me fëmijët është baza ku ndërtohet edukimi

Nga Lira Gjika Edukimi është ai proçes njohje dhe të mësuari, që fëmija e realizon vetë nëpërmjet modeleve që mjedisi i ofron. Komunikimi i të...

Qëlloi me armë zjarri drejt tyre/ Policia vret një person në Kosovë

Një person është vrarë nga Policia e Kosovës mbrëmjen e sotme pas konfrontimit me këta të fundit. Ngjarja ka ndodhur në Prizren dhe mësohet...

Trump do ta shpallë kandidaten për Gjykatën Supreme më 26 shtator

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do ta shpallë të nominuaren e tij për zëvendësimin e gjykatëses së ndjerë të Gjykatës...

Lajme të tjera

Web TV