“Djali pati simptoma i pari”/ Veliaj: Izolimin e shfrytëzova për të reflektuar

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka treguar se është infektuar me COVID-19 gjatë takimeve familjare. Në një intervistë për “Report Tv”, Veliaj u shpreh se fillimisht simptoma shfaqi i tij Kajan, e më pas bashkëshortja dhe ai. Kreu i bashkisë rrëfeu se djali tij kishte temperaturë 38.

“Ishin takime jashtë pune. Asnjë nga kabineti i punës nuk rezultoi pozitiv, kështu që unë isha i vetmi. Ne e kaluam të gjithë në shtëpi, fillimisht u sëmurë djali, me temperaturë 38, menduam se kishte dhëmballë, më pas hetimi profesional tregoi që kishte kaluar ai COVID, bashkëshortja dhe pastaj unë. Dhe u futa në karantinë. Ishin dy javë sfiduese, nuk ia uroj as armikut më të madh. Pak kujdes nuk na bën keq”, tregon Veliaj.

Më tej ai tha se gjendja e tij shëndetësore është shumë e mirë dhe se ky virus e ka shfrytëzuar për të reflektuar.

“Jam mirë, shumë më mirë dhe më ka dhënë mundësi që të reflektoj që të mendoj se ca është e rëndësishme, dhe ne ndonjëherë i fusim një mendje të lehtë po jam bërë pak serioz për çështjet e shëndetit. Për mua ishte një kambanë alarmi që jo çdo gjë duhet marrë me sportivitet. Ne e harrojmë që të qenit në formë na ndihmon që të jemi familjarë dhe qytetar më të dobishëm”, tha Veliaj.

Ndërkohë, një ditë më parë kreu i bashkisë së Tiranës dha lajmin se ka fituar betejën me COVID-19. Ai theksoi se gëzon shëndet të plotë dhe se tashmë i është rikthyer punës. Po kështu, edhe gruaja e tij, Ajola Xoxa është negative./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Kërcënoi me vetëvrasje, flasin prindërit e Elton Metës: Djali kaloi në depresion, nusja paftë hajër nga zanati!

Kanë folur për mediat prindërit e Elton Metës i cili u arrestua në Zhupan të Fierit pasi kanosi familjen...

Pamje të rënda/Berisha publikon videon nga plagosja në Kavajë

Ish-Kryeministri i vendit Sali Berisha ka publikuar disa pamje të rënda nga denoncimi i një qytetari në adresën e tij. Në videon e publikuar nga...

“Dy gëzime në një ditë”/Veliaj: Familjet në Ndroq e Picallë sot në shtëpitë e reja

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj e ka nisur ditëtn e sotme me një lajm të mirë dhe shumë optimizëm. Në faqen e tij zyrtare në...

Balla flet i prerë nga Belshi: Hapja e listave është tashmë një fakt

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka qenë i pranishën ditën e sotme në mbledhjen e Asamblesë Socialiste të Belshit. Balla gjatë kësaj...

Shpërndanin heroinë në kryeqytet, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme në Kombinat 4 persona për trafikim të lëndëve narkotike. Janë vënë në pranga Erjon Korteshi, Armand...

Lajme të tjera

Web TV