Foto/ 10 aktorët më të paguar për vitin 2020 sipas “Forbes”

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

Lista e aktorëve më të paguar në botë gjatë vitit 2020 është publikuar nga “Forbes”.

Lista, e bazuar në fitimet gjatë 12 muajve të fundit, kryesohet nga Dwayne ‘The Rock’ Johnson, i cili u pagua 87.5 milionë $ gjatë 12 muajve të fundit, përfshirë 23.5 milionë dollarë për rolin e tij në filmin origjinal Netflix, “Red Notice”.

Ryan Reynolds renditet në vendin e dytë në listë, pasi fitoi 20 milionë dollarë për secilin nga filmat “Six Underground” and “Red Notice”, ku ai luan me Johnson.

Gjithashtu në pesëshen e parë janë Mark Wahlberg, me 58 milionë dollarë fitime, Ben Affleck me 55 milionë dollarë dhe Vin Diesel, i cili bëri 54 milion dollarë, megjithë filmin e nëntë “Fast & Furious” që u shty në vitin 2021 për shkak të koronavirusit./Sa.Ka/Fjala.al

 

Të fundit

Eduart Grishaj surprizon me përzgjedhjen/Tinka Kurti i rikthehet kinematografisë

Regjizori shqiptar Eduart Grishaj ka surprizuar publikun me zgjedhjen e radhës në një prej projekteve të reja filmike që...

I shpallur në kërkim për tentativë vrasjeje, arrestohet 40-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 40-vjeçar me iniciale D.K pasi ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin E.Xh pas një konflikti për...

Ngjarjet kriminale të një jave/ 5 viktima dhe 4 të plagosur

Pesë viktima dhe katër të plagosur është bilanci i ngjarjeve kriminale që tronditën vendin këtë javë. Dy atentate mafioze, dy konflikte të çastit, dhe...

Video/Hedhjet spektakolare të Tom Cruise në ajër me motorr

Tashmë të gjithë janë mësuar me akrobatcitë dhe lojërat që Tom Cruise bën me motorr, vet dhe pa ndihmën e trukeve regjizoriale. Bëhet fjalë për...

Covid-19 në Francë/ Shënohet rekord i të infektuarve dhe viktimave

Franca konfirmoi gati 13,500 raste të reja nga Covid-19 gjatë 4 orëve të fundit, duke vendosur një rekord tjetër ditor në numrin e infeksioneve...

Lajme të tjera

Web TV