Francezët kthejnë në meme Macron-in: Heroi që shpëtoi botën hipur mbi motor uji

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

Emmanuel Macron, presidenti i Francës ka nisur pushimet në jug të vendit së bashku me bashkëshorten e tij Brigitte.

Mirëpo, komentuesit e kanë kritikuar Macron-in se ai nuk e vret mendjen që vendi ka humbur gjysmë milioni vende pune gjatë muajve të vështirë të pandemisë.

Të tjerë kujtuan vizitën e tij në Liban, ku premtoi të ofronte mbështetjen e tij.

“Macron përgjigjet: Unë do të kujdesem për Libanin dhe do të jem hipur mbi motorin tim të ujit”– thotë një komentues.

Ndërsa shumë të tjerë e kanë kthyer në meme, si “heroin që shpëton botën hipur mbi motor uji”.

Çifti po i kalojnë pushimet pranë Fort de Bregancon, kështjella mesjetare e cila është kthyer në strehën e preferuar zyrtare të presidentëve francezë që nga viti 1968. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Shpërndanin heroinë në kryeqytet, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme në Kombinat 4 persona për trafikim të lëndëve narkotike. Janë vënë...

Kërcënoi se do vetëvritej me kallashnikov në shtëpinë e vjehrrit, policia jep detaje për arrestimin e 31-vjeçarit

Policia ka dhënë detaje në lidhje me arrestimin e Elton Metajt i cili gjatë natës shkoi në shtëpinë e vjehrrit të tj në Zhupan...

Eduart Grishaj surprizon me përzgjedhjen/Tinka Kurti i rikthehet kinematografisë

Regjizori shqiptar Eduart Grishaj ka surprizuar publikun me zgjedhjen e radhës në një prej projekteve të reja filmike që po xhirohet në Theth. Grishaj ka...

I shpallur në kërkim për tentativë vrasjeje, arrestohet 40-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 40-vjeçar me iniciale D.K pasi ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin E.Xh pas një konflikti për...

Ngjarjet kriminale të një jave/ 5 viktima dhe 4 të plagosur

Pesë viktima dhe katër të plagosur është bilanci i ngjarjeve kriminale që tronditën vendin këtë javë. Dy atentate mafioze, dy konflikte të çastit, dhe...

Lajme të tjera

Web TV