I shtruar te Infektivi, mësuesi humb betejën me virusin

113 563 lexime

77,346FansaPëlqeje

Një tjetër viktimë regjistrohet në vendin tonë nga virusi famëkeq që po merr jetë përditë në mbarë botën.

Së fundmi koronavirusi i ka marrë jetën një mësuesi në Mirditë.

Burime për “Fjala.al” bëjnë me dije se mësuesi, me inicialet Gj.K ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv në Tiranë.

Ai ndodhej prej ditësh i shtruar dhe gjendja e tij shëndetësore ishte e rënduar, dhe si pasojë ai nuk ka mundur ta fitojë dot betejën me virusin.

Lidhur me rastin në fjalë, deri më tani nuk ka informacion zyrtar.

Sakaq mëngjesin e sotëm një i ri 29-vjeçar i dha fund jetës teksa ishte i shtruar tek spitali “Shefqet Ndroqi”, duke u hedhur nga kati i tretë./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

1982, kur Vera Grabocka akuzohej për “Modë të Huaj”

Pakujdesi, paaftësi, nepotizëm, shkelje të moralit komunist… Këto janë vetëm disa nga akuzat që kolegët i drejtonin njëri-tjetrit në...

Nuk ishte infarkt/ Ja e vërteta e vdekjes së 50-vjeçarit që tërhoqi zvarrë qenin

Javën e kaluar shkaktoi shumë polemika në rrjetet sociale për shkak se po tërhiqte zvarrë qenin e tij me makinë. Por vetëm disa ditë...

Komunikimi i të rriturve me fëmijët është baza ku ndërtohet edukimi

Nga Lira Gjika Edukimi është ai proçes njohje dhe të mësuari, që fëmija e realizon vetë nëpërmjet modeleve që mjedisi i ofron. Komunikimi i të...

Qëlloi me armë zjarri drejt tyre/ Policia vret një person në Kosovë

Një person është vrarë nga Policia e Kosovës mbrëmjen e sotme pas konfrontimit me këta të fundit. Ngjarja ka ndodhur në Prizren dhe mësohet...

Trump do ta shpallë kandidaten për Gjykatën Supreme më 26 shtator

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do ta shpallë të nominuaren e tij për zëvendësimin e gjykatëses së ndjerë të Gjykatës...

Lajme të tjera

Web TV