Koronavirusi i merr jetën këngëtarit të famshëm (FOTO)

113 563 lexime

77,337FansaPëlqeje

Këngëtari i njohur latin, Trini Lopez ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare për shkak të COVID-19.

Lajmin e ka konfirmuar miku i tij i ngushtë, Joe Chavira, i cili në një deklaratë dhënë për Fox Neës të enjten, tha se vdiq si pasojë e koronavirusit. Sipas Chavira, Trini po luftonte me koronavirusin prej 2 muajsh.

Trini Lopez, njohet për hitin e tij “If I Had a Hammer”. Që në moshën 15 vjeçare Trini ka qenë i pranishëm në grupe të ndryshme, përfshirë këtu edhe hitet e tjera që solli si: “If You Ëanna Be Happy”, “Lemon Tree” dhe “This Land is Your Land”./En.Br./Fjala.al

Të fundit

E fejuara e tradhtoi 3 javë para dasmës, dhëndri organizon diçka me shoqet e nuse

E fejuara e tradhtoi tri javë para dasmës me ish-të dashurin e saj. Po t'ju ndodhte ju si do...

Sulmi me thikë në Paris cilësohet akt terrorist, ja çfarë zbardhin hetimet

Policia franceze tha të shtunën se kishin ndaluar një individ i cili besohet të ketë qenë dikur shok dhome me personin që sulmoi dy...

A po provokon Turqia? Droni hedh ngjyrë të kuqe mbi flamurin grek -VIDEO

Në ishullin grek Kastelorizo ka ndodhur një ngjarje e paprecedentë. Një dron ka njollosur me ngjyrë të kuqje flamurin grek i cili ndodhej pak...

Aksident në Berat, plagoset një vajzë

Mbrëmjen e kësaj të shtune, një aksident është regjistruar në dalje të qytetit të Beratit, në zonën e kombinatit. Një automjet tip Benz, me targa...

Zjarret në Kaliforni jashtë kontrollit, ushtria zbarkon në rrugë për të menaxhuar situatën

Zjarret vazhdojnë në pjesën veriperëndimore të Shteteve të Bashkuara. Ato kanëshkaktuar deri tani vdekjen e të paktën 35 njerëzve. Shkencëtarët thonë se këto janë...

Lajme të tjera

Web TV