Makina përplas 15-vjeçarin në Tiranë, dërgohet me urgjencë në spital

113 563 lexime

77,453FansaPëlqeje

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Burime zyrtare bëjnë me dije se mjeti me drejtues shtetasin A.A., ka përplasur fëmijën e mitur me iniciale G.N., 15 vjeç, i cili për pasojë ka mbetur i plagosur.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:40, në Tufinë.

Fëmija është dërguar me urgjencë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Drejtuesi i mjetit ndodhet në vendngjarje.

Policia vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./En.Br./Fjala.al

Të fundit

Tjetër aksident/ Plagosen 3 persona në aksin Berat-Ura Vajgurore

Një tjetër aksident ka ndodhur ditën e sotme në aksin Berat-Ura Vajgurore. Si pasojë e aksidentit kanë ngelur të plagosur...

Zgjidhet kompania fituese që do ndërtojë tunelin e Llogarasë

Komisioni i Vlerësimit të Ofertave ka vlerësuar bashkimin e operatorëve ekonomikë iC Consulenten Ziviltechniker GESmbh, kompani inxhinierike e regjistruar në Austri, ELEA iC d.o.o...

Foto të adhurueshme të miqësisë së re mes orangutangëve dhe shimpazeve

Një kopsht zoologjik në Belgjikë ka ndarë disa foto mahnitëse të një miqësie të re midis një familje orangotangësh me miqtë e tyre të...

“Na shkoi goja mbrapa qafës”, ish-ministri i Shëndetësisë: Ja pajisja e rëndësishme për të infektuarit

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, vlerëson hapin e Ministrisë së Shëndetësisë për të sjellë një pajisje për ndarjen automatike të plazmës, duke thënë se...

Nxënësit rezultojnë me Co*vid në shkollat e Fierit/ Ja ku u infektuan

Në Fier Covid-19 ka depërtuar në shkolla duke prekur edhe nxënësit. Tre shkolla publike dhe një private në Fier kanë aktualisht raste aktive. Mësohet se...

Lajme të tjera

Web TV