test

Maqedoni e Veriut/ Regjistrohen 141 të infektuar në 24 orët e fundit, 2 pacientë humbin jetën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vijon të rritet numri i të prekurve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën dy persona. Sipas autoriteteve maqedonase nga 1848 testime, kanë rezultuar pozitivë 141 prej tyre.

Në Shkup janë regjistruar 48 të infektuar, Kumanovë-21, Dibër-2, Shtip-15, Prilep-1, Strugë-1, Manastir-7, Kavadar-9, Gostivar-4, Gjevgjeli-1, Strumicë-4, Koçan-4, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-4, Berovë-1, Vinicë-7, Shën Nikollë-3, Kërçovë-5, Negotinë-1.

Ditën e djeshme 1 person humbi jetën nga koronavirusi, ndërsa u shënuan dhe 136 raste të reja.

Numri i përgjithshëm i të prekurve në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 12.357 persona, ndërsa 532 të tjerë kanë humbur betejën më virusin. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV