Nostalgjia e skenës shqiptare rikthehet në rrjetet sociale me mesazh së bijës/ FOTO

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

A ju kujtohet fytyra e ëmbël e një prej ikonave më të dashura të skenës së festivaleve shqiptare?

Morena Reka ka postuar në rrjetet sociale fotografi familjare shoqëruar me një mesazh që shprehte qartë kranarinë për Arianën, vajzën e dytë të këngëtares bukuroshe, e cila shkëlqeu me zërin brilant dhe mbetet ikonë e muzikes shqiptare.

Fotografite shoqëroheshin prej këtij mesazhi plot emocion: “Një tjetër moment historik i mrekullueshëm është arritur në familjen tonë! Ariana, vajza jonë e dytë, ka mbaruar studimet në Pace University.

Jemi kaq krenarë për të gjithë punën e palodhur dhe këmbënguljen e treguar gjatë këtyre kohërave të vështira. Po presim  me padurim të shohim se çfarë tjetër keni arritur. Urime për ju, ju duam”

Ishte viti 1989 kur  Morena Reka, Redon Makashi dhe Bledar Sejko  fituan duartrokitje te zjarrta me këngën që në atë kohë u bë një hit dhe që edhe sot ende ai brez e kujton me niostalgji, “Jemi zemra e çdo moshe”.

Ja se si dukej dikur dhe si duket sot Morena përkrahë familjarëve të saj:

ru.do/ Fjala.al

Të fundit

“Vijne nga lart në fluturim dhe më ulen në duar”, tenori i famshëm publikon videon: Ata duan më shumë dashuri!

Tenori i famshëm shqiptar Agim Hushi i cili jeton prej kohësh në Australi ka postuar ditën e sotme në...

Veliaj inspekton punimet/Dy shkolla dhe një kopësht i ri në “Don Bosko” (Video)

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë publike pamjet nga punimet e dy shkollave dhe një kopështi në kryeqytet. Këto shkolla të reja do të mbajnë emrin ...

Kërcënoi me vetëvrasje, flasin prindërit e Elton Metës: Djali kaloi në depresion, nusja paftë hajër nga zanati!

Kanë folur për mediat prindërit e Elton Metës i cili u arrestua në Zhupan të Fierit pasi kanosi familjen e vjehrrit dhe tentoi të...

Pamje të rënda/Berisha publikon videon nga plagosja në Kavajë

Ish-Kryeministri i vendit Sali Berisha ka publikuar disa pamje të rënda nga denoncimi i një qytetari në adresën e tij. Në videon e publikuar nga...

“Dy gëzime në një ditë”/Veliaj: Familjet në Ndroq e Picallë sot në shtëpitë e reja

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj e ka nisur ditëtn e sotme me një lajm të mirë dhe shumë optimizëm. Në faqen e tij zyrtare në...

Lajme të tjera

Web TV