Ralf Gjoni: Tregohuni të kujdesshëm, mendoni për të tjerët… 

113 563 lexime

77,346FansaPëlqeje

Ndihem shumë më mirë dhe besoj se jam drejt rehabilitimit të plotë të organizmit imunitar. Pavarësisht se unë isha me fat dhe nuk pata komplikacione, ky mund të jetë një virus vdekjeprurës për shumë njerëz me imunitet të dobët apo me sëmundje të tjera shoqëruese, si diabeti apo tensioni.

Pak a shumë si shumica e prindërve tanë. Ndaj një thirrje të sinqertë për të rinjtë në veçanti, që të tregohen të kujdesshëm e të mendojnë edhe për të tjerët. Çdokush gjatë këtyre javëve duhet të dalë në hapësira publike duke menduar se është i infektuar me COVID- 19.

Vetëm kështu mund të tregojmë përgjegjshmërinë maksimale sociale dhe mund ta ulim përhapjen e tij. Javët e ardhshme do të jenë kyçe për ecurinë e ekonomisë dhe për rikthimin e fëmijëve tanë nëpër shkolla, ndaj duhet vigjilencë maksimale komunitare.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

1982, kur Vera Grabocka akuzohej për “Modë të Huaj”

Pakujdesi, paaftësi, nepotizëm, shkelje të moralit komunist… Këto janë vetëm disa nga akuzat që kolegët i drejtonin njëri-tjetrit në...

Nuk ishte infarkt/ Ja e vërteta e vdekjes së 50-vjeçarit që tërhoqi zvarrë qenin

Javën e kaluar shkaktoi shumë polemika në rrjetet sociale për shkak se po tërhiqte zvarrë qenin e tij me makinë. Por vetëm disa ditë...

Komunikimi i të rriturve me fëmijët është baza ku ndërtohet edukimi

Nga Lira Gjika Edukimi është ai proçes njohje dhe të mësuari, që fëmija e realizon vetë nëpërmjet modeleve që mjedisi i ofron. Komunikimi i të...

Qëlloi me armë zjarri drejt tyre/ Policia vret një person në Kosovë

Një person është vrarë nga Policia e Kosovës mbrëmjen e sotme pas konfrontimit me këta të fundit. Ngjarja ka ndodhur në Prizren dhe mësohet...

Trump do ta shpallë kandidaten për Gjykatën Supreme më 26 shtator

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do ta shpallë të nominuaren e tij për zëvendësimin e gjykatëses së ndjerë të Gjykatës...

Lajme të tjera

Web TV