VIDEO/Psikologia shqiptare tregon se çfarë të bësh për secilën shenjë të virusit që të shfaqet

113 563 lexime

77,346FansaPëlqeje

Psikologja shqiptare në ShBA, Briseida Xhelaj përmes një video-komunikimi në rrjetet sociale ka treguar një informacion mjaft të vlefshëm për situatën e rrezikshme që po kalojmë me virusin COVID-19.

Ajo ka treguar simptomat që mund t’i shfaqen të prekurve me virus dhe se çfarë duhet të bëjmë se nëse kemi pasur kontakte me të infektuar me COVID-19. Sipas saj, nëse kemi pasur kontakte duhet të konsumojmë sa më shumë lëngje dhe të bëjmë sa më shumë gargarë.

Psikologja Briseida Xhelaj shpjegon me detaje se çfarë duhet të bësh për secilën shenjën që mund të shfaqet./En.Br./Fjala.al

Të fundit

1982, kur Vera Grabocka akuzohej për “Modë të Huaj”

Pakujdesi, paaftësi, nepotizëm, shkelje të moralit komunist… Këto janë vetëm disa nga akuzat që kolegët i drejtonin njëri-tjetrit në...

Nuk ishte infarkt/ Ja e vërteta e vdekjes së 50-vjeçarit që tërhoqi zvarrë qenin

Javën e kaluar shkaktoi shumë polemika në rrjetet sociale për shkak se po tërhiqte zvarrë qenin e tij me makinë. Por vetëm disa ditë...

Komunikimi i të rriturve me fëmijët është baza ku ndërtohet edukimi

Nga Lira Gjika Edukimi është ai proçes njohje dhe të mësuari, që fëmija e realizon vetë nëpërmjet modeleve që mjedisi i ofron. Komunikimi i të...

Qëlloi me armë zjarri drejt tyre/ Policia vret një person në Kosovë

Një person është vrarë nga Policia e Kosovës mbrëmjen e sotme pas konfrontimit me këta të fundit. Ngjarja ka ndodhur në Prizren dhe mësohet...

Trump do ta shpallë kandidaten për Gjykatën Supreme më 26 shtator

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do ta shpallë të nominuaren e tij për zëvendësimin e gjykatëses së ndjerë të Gjykatës...

Lajme të tjera

Web TV