Hakmarrje mes dy familjeve/ Nëna denoncon zhdukjen e djalit: Asnjë gjurmë prej 10 ditësh

113 563 lexime

77,334FansaPëlqeje

Zhduket pa lënë gjurmë një 21-vjeçar nga Burreli. Alarmin e ka dhënë nëna e tij, e cila thotë që prej 10 ditësh nuk kanë asnjë lajm për vendndodhjen e Klevis Lleshit, 21-vjeç nga Burreli.

Ndonëse kanë bërë denoncimin në polici para 10 ditësh, për të riun nuk ka asnjë të dhënë.

Mësohet se 21 vjeçari ishte person i shpallur në kërkim nga policia për kanosje, pasi kishte tentuar të vriste shtetasin Mariglen Hoti.

Familja ku i riu bën pjesë ka një histori gjakmarrje me një tjetër familje në Burrel.

Klevis Lleshit i është vrarë babai në vitin 2013 për gjakmarrje, ndërsa në 2016-ën i është vrarë xhaxhai para shtëpisë.

Po ashtu në 2016-ën të riut i është zhdukur edhe kushëriri pa gjurmë. Familja Lleshi është që prej vitit 2012 në hasmëri me familjen Hoxha nga Burreli.

Zanafillë e konfliktit mes tyre është bërë vrasja dhe djegia në makinë në Britani e shtetasit Afrim Hoxha në vitin 2012.

Për vrasjen e Hoxhës është dënuar me burg përjetë Arben Lleshi. Fill pas kësaj ngjarje filluan eliminimet e pjesëtareve të familjes Lleshi në Burrel./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Horoskopi javor, 28 shtator – 4 tetor 2020

Dashi Puna: Java do të jetë e favorshme për një ekuilibër të arritjeve tuaja të mëparshme profesionale. Ata që ndihen...

Nga vjedhja e varreve deri tek lufta ndaj shtetit/ Të pathënat e Pablo Escobar

Pablo Emilio Escobar Gaviria lindi në qytetin Medejin te Kolumbisë më 1949. I biri i një fermeri dhe një mësuese të shkollës fillore, Pablo...

Vazhdojnë protestat në Bjellorusi, arrestohen dhjetëra persona

Policia bjelloruse ka arrestuar dhjetëra protestues gjatë marshit të 27 shtatorit në Minsk, të organizuar kundër Alyaksandr Lukashenkës dhe autoritetet e rendit në Gomel...

Bojkoti/Futbollistët e Superiores: Kërkesat tona janë rruga e shpëtimit

Për bojkotin në Superiore kanë reaguar edhe futbollistët e kësaj Kategorie. Ata shprehen se do të vazhdojnë bojkotin derisa të gjendet një rrugë e...

Ambasada shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për emigrantët

Ambasada shqiptare në Athinë lajmëron të gjithë qytetarët se ka ndryshuar procedura e aplikimit dhe marrjes së pasaportave dhe mjeteve të identifikimit. Sipas ambasadës,...

Lajme të tjera

Web TV