Video-ekskluzive/ Tensione në Kakavijë, radha kilometrike për të kaluar kufirin

113 563 lexime

77,334FansaPëlqeje

Në Kakavijë situata është kaotike për shkak të radhëve të gjata që janë krijuar prej ditësh.

Kjo duket edhe nga pamjet e siguruara nga Fjala.al ku njerëz të tensionuar dhe lodhur shfaqen në rrugë.

Qytetarët shqiptarë janë në pritje për të kaluar në Greqi. Mësohet se nga pala greke nuk po punohet me kapacitet të plotë.

Po ashtu temperaturat e larta vështirësojnë më shumë pritjen e tyre. Ndërkohë aksi rrugor Gjirokastër-Kakavijë është bllokuar.

Sakaq Ministria e Jashtme tha se kanë kontaktuar me palën greke dhe është konstatuar se vonesat nuk shkaktohen nga policia, po prej autoriteteve shëndetësore.

Ndërkaq, në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë, ka fluks të shtuar dhe qytetarët janë detyruar të presin me orë në radhë.

Të fundit

“Më shpejt seç e kishim menduar”/ Paralajmërimi i fortë i ekspertëve për valën e dytë të pandemisë

Numri i përgjithshëm i viktimave nga pandemia e koronavirusit, në mbarë botën, i është afruar shifrës prej një milion....

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump zbulon prapaskenat: Hoti dhe Vuçiç u përqafuan (Video)

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka zbuluar një prapaskenë nga marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë.  Në rolin e ndërmjetësit në këtë marrëveshje, ai u...

Horoskopi javor, 28 shtator – 4 tetor 2020

Dashi Puna: Java do të jetë e favorshme për një ekuilibër të arritjeve tuaja të mëparshme profesionale. Ata që ndihen të pakënaqur do të jenë...

Nga vjedhja e varreve deri tek lufta ndaj shtetit/ Të pathënat e Pablo Escobar

Pablo Emilio Escobar Gaviria lindi në qytetin Medejin te Kolumbisë më 1949. I biri i një fermeri dhe një mësuese të shkollës fillore, Pablo...

Vazhdojnë protestat në Bjellorusi, arrestohen dhjetëra persona

Policia bjelloruse ka arrestuar dhjetëra protestues gjatë marshit të 27 shtatorit në Minsk, të organizuar kundër Alyaksandr Lukashenkës dhe autoritetet e rendit në Gomel...

Lajme të tjera

Web TV