Samsung rrit çmimet, po bëhet më i shtrenjtë se iPhone

113 563 lexime

77,346FansaPëlqeje

Samsung sapo na zbuloi një mori telefonash të rinj dhe modeli më i shtrenjtë fillon me 1.400 dollarë
Të martën pasdite, Samsung zbuloi formacionin e fundit të telefonave inteligjentë Galaxy.

Linja Galaxy ka për qëllim të konkurrojë drejtpërdrejt me formacionin e Apple, por çmimet e këtij viti janë të larta krahasuar me ato të Apple: Modeli bazë Galaxy S20 fillon me 1000 dollarë, dhe modeli i fundit, Galaxy S20 “Ultra” fillon me çmimin 1,400 dollarë.
Smartfoni i fundit bazë i Apple, iPhone 11, fillon me $ 750 – 250 dollarë më pak se modeli bazë Galaxy S20.
Dallimet midis modeleve të ndryshme të Galaxy S20 kryesisht zbresin në hollësi si funksione specifike të kamerës, madhësia e baterisë dhe madhësia e ekranit.
Modeli bazë S20, i cili fillon me 1.000 dollarë, ka një ekran 6.2 inç, ndërsa Ultra ka një ekran prej 7 inç.

Kjo madhësi më e madhe e Plus dhe Ultra gjithashtu do të thotë se ata kanë bateri më të mëdha.

Dhe modeli Ultra,ai që fillon me 1,400 dollarë vjen me një lente të veçantë me zmadhim optik prej 10x “hibrid” dhe deri në 100x me zmadhim optik dhe dixhital.

me.ra/Fjala.al

Të fundit

1982, kur Vera Grabocka akuzohej për “Modë të Huaj”

Pakujdesi, paaftësi, nepotizëm, shkelje të moralit komunist… Këto janë vetëm disa nga akuzat që kolegët i drejtonin njëri-tjetrit në...

Nuk ishte infarkt/ Ja e vërteta e vdekjes së 50-vjeçarit që tërhoqi zvarrë qenin

Javën e kaluar shkaktoi shumë polemika në rrjetet sociale për shkak se po tërhiqte zvarrë qenin e tij me makinë. Por vetëm disa ditë...

Komunikimi i të rriturve me fëmijët është baza ku ndërtohet edukimi

Nga Lira Gjika Edukimi është ai proçes njohje dhe të mësuari, që fëmija e realizon vetë nëpërmjet modeleve që mjedisi i ofron. Komunikimi i të...

Qëlloi me armë zjarri drejt tyre/ Policia vret një person në Kosovë

Një person është vrarë nga Policia e Kosovës mbrëmjen e sotme pas konfrontimit me këta të fundit. Ngjarja ka ndodhur në Prizren dhe mësohet...

Trump do ta shpallë kandidaten për Gjykatën Supreme më 26 shtator

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do ta shpallë të nominuaren e tij për zëvendësimin e gjykatëses së ndjerë të Gjykatës...

Lajme të tjera

Web TV