Video që po thyen mitin, macja puthet me miun

113 563 lexime

77,354FansaPëlqeje

Fraza si “macja me miun” është një thënie aq e vjetër sa vetë bota, e cila gjithmonë ka përshkruar sesi këto dy kafshë janë në luftë të vazhdueshme mes tyre, pothuajse nga ekzistenca.

Por mesa duket, në realitet nuk është gjithmonë kështu dhe këtë gjë na i dëshmon videoja e mëposhtme. Në të shihet një mace, e cila siç duket ka zënë miqësi me një mi. Videoja është mbi dy minuta dhe macja shihet teksa “përkëdhelet” me miun.

Pamjet e mëposhtme hedhin poshtë mitin se macja me miun janë parë gjithë jetën si “armiq”./En.Br./Fjala.al

Të fundit

“Paqja kërkon sakrifica”, Meta: Liria dhe të drejtat garantohen përmes shtetit ligjor

Presidenti Ilir Meta ka bërë një shkrim për Ditën Ndërkombëtare të Paqes. Duke cituar thënien e Nënë Terezës që...

Kontrollet në të gjithë vendin/ Gjenden 203 kg kanabis në Fushë-Krujë, arrestohen 22 persona

Ngjarjet e fundit kriminale kanë sjellë një plan të ri masash për Policinë e Shtetit, e cila prej ditësh ka ngritur një sërë pikash...

Balla: Listat 100% të hapura, në zgjedhjet e 25 prillit do të votohen edhe kandidatët

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla pas përfundimit të mbledhjes, në një komunikim për mediat u shpreh se më 25 prill do të...

Ditën kur Faraoni Ramses II pushtoi Londrën

Muzeu Britanik shfaq me krenari një bust kolosal të Faraonit Ramesses II (2.67 m i lartë, 7.25 ton në peshë), me të cilin Egjipti...

VIDEO/ Protesta në Bjellorusi masive kundër regjimit të Lukashenkos nën moton ““Dil jashtë, loja mbaroi”, qindra të arrestuar 

Dhjetëra mijëra protestues kanë dalë në rrugët Minskut gjatë së dielës, pavarësisht presionit të forcave të rendit, për të kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve që...

Lajme të tjera

Web TV