Petrit Vasili: Në Kakavijë po konsumohet një dramë humanitare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në Kakavijë, ku sipas tij, po konsumohet një dramë humanitare që dhemb shumë

Vasili shkruan në ‘Facebook’ se kryeministri është thjesht spektator dhe komentator, që i ngjan një korbi të mallkuar.

Reagimi i plotë i Petrit Vasilit:

I thoni qe te heshte ky ky Korb i Mallkuar,pra KM-ja!

Ne Kakavije po konsumohet nje drame humanitare qe dhemb shume.

KM-ja eshte thjesht spektator dhe komentator.

Por nje komentator qe i ngjan nje Korbi te Mallkuar:
qe ndjell keq,
qe nuk ndihmon,
qe te le ne balte,
qe jua hedh fajin shqiptareve,
qe nuk leviz gishtin,
qe nuk leviz pushimet,
qe nuk leviz ndihmat,
qenuk leviz parate per te ndihmuar,
por dhe kjo eshte me e liga edhe nuk pushon se foluri zi dhe papushim.

Nje ndihme mund ta jape KM-ja:

TE MBYLLË GOJEN DHE TE HESHTE.

la.mi/Fjala.al

 

Të fundit

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

Lajme të tjera

Web TV