Shqiptari i gjakosi motrën, kapiteni i Manchester-it i hidhet në ‘fyt’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Detaje të reja janë zbuluar nga sherri i famshëm në Mykonos, ku u arrestua kapiteni i Manchester United.

Sipas prestigjozes ‘The Sun’, motra e Maguire ka qenë arsyeja e nisjes së sherrit.

Një biznesmen shqiptar tip ‘gangsteri’ siç e përshkruan media britanike, filloi të bisedonte me motrën e Maguire (Daisy) dhe më pas ajo u afrua me grupin e shqiptarëve.

Më pas, sipas The Sun, ajo refuzoi biznesmenin dhe u qëllua në krah dhe nofull me një send metalik, tip thike.

Maguire fillimisht debatoi dhe më pas u përlesh me ta. Pas kësaj ai u largua për të marrë një taksi por hasi në policë të cilët e arrestuan.

Kapiteni i Manchester United po kalonte pushimet me shoqërinë në Mykonos, teksa mediat britanike vetë kanë nxjerrë pamje nga festat e tyre të shfrenuara me alkool.

Maguire u lirua nga burgu, ku qëndroi për dy ditë, pasi pagoi si garanci një shumë të majme dhe ka fluturuar drejt Britanisë.

Tashmë ai do të përballet me telashe të mëdha, pasi hetimet për të nuk kanë përfunduar dhe nuk është çudi të dënohet me burg. Për më tepër që mund të ndëshkohet nga klubi i tij, por dhe Kombëtarja e Anglisë, e cila mund të mos e grumbullojë për në Europianin e kësaj vere, për shkelje të rregullave të etikës. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV