Thyhen barrierat, burrat “rrëmbejnë” artin e bukurisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjatë muajve të fundit, A $ AP Rocky është shfaqur si një entuziast i ashpër i artit të thonjve. “Ndjehem sikur burrat duhet të jenë në gjendje të bëjnë artin e thonjve pa u ndjerë femërore,” tha reperi , shifrat e tij të pikturuara me motive Prada vjeshtë 2019, përfshirë zemrën e thyer dhe Frankenstein.

Duke theksuar se një manikyr është një deklaratë e vetë-shprehjes pa marrë parasysh identitetin tuaj gjinor, nënshkrimi i ri i reperit shënon një ndryshim tregues në kulturën e bukurisë; shërben gjithashtu si një kujtesë se burrat pa dyshim në qendër të vëmendjes kanë ndihmuar në krijimin e këtij momenti për dekada të tëra.

Gjatë epokës së tij Ziggy Stardust të fillimit të viteve ’70, thonjtë e David Boëie ishin një kontrast i lezetshëm me flokët e tij si flakë, ndërsa fronti i Aerosmith Steven Tyler filloi të sportonte artin e tij të thonjve tani nënshkrues , të theksuar nga vija grafike të zeza. Vendosja e fazës për rebelët e stilit të dekadave që pasuan, thonjtë ishin një bazë e fortë për Kurt Cobain të Nirvana në vitet ’90.

Në vajzat, Johnny Depp filloi të marrë një faqe nga libri i idhullit të tij Keith Richard me shifra të aplikuara në mënyrë të gabuar të kobaltit; Këngëtarja e “Kissed by a Rose” Vula ofroi një alternative të pacenuar me një manikyr të gjelbër me shkëlqim të ndritshëm.

Tani, thonjtë e lëmuar janë duke u bërë diçka e një shtrese kryesore e qilimave të kuq për burrat. Në gala Met 2019 , bashkëkryetari Harry Styles sportivizoi një manikyr me ngjyrë korbi të pikturuar nga pops of teal. Duke ngjyrosur edhe më shumë ngjyrën në ekuacion është Marc Jacobs, i cili ka bashkuar forcat me wiz gozhdën e thonjve Mei Kawajiri në një sfilatë të modeleve mahnitëse, si dhe Lil Yachty, i cili mori një koleksion të modeleve vizatimore nga artisti i thonjve me bazë në Xhorxhia Rosa Yee .

Lexo edhe :  Ish-bashkëshorti i Rudina Dembacajt gjen dashurinë e tij të re pas ndarjes së bujshme nga aktorja

Dhe asnjëherë, njeri që nuk guxon të heqë dorë nga një deklaratë gozhdë nuk është frontman LANY Paul Klein, i cili merr pjesë në shfaqjen e Saint Laurent’s Fall 2020 me një manikyr jetësh të zi me porosi, të cilat paraqesin shkronja të theksuara të bardha që ngacmojnë albumin e ardhshëm të grupit, Mama’s Boy.

Atëherë, natyrisht, është reperi Puerto Rican, Bad Bunny , i cili, gjatë ngritjes së tij të shpejtë, ka shërbyer një varg marramendësh të talenteve të gjalla. “Unë nuk po u them njerëzve, ‘Hej, pikturoni thonjtë tuaj ose ngjyrosni flokët, bëni këtë ose bëni atë,” ” thotë muzikanti. “Unë thjesht po them, bëj atë që të bën të lumtur dhe kurrë të mos kufizohesh.” Këtu, një retrospektivë e burrave të famshëm që janë zbukuruar me thonjtë shumëngjyrësh./St.Su/Fjala.al


Të fundit

Tirana nderon flamurin amerikan, preket ambasadorja Kim: Askush s’mund të kërkojë një mik më të mirë se Shqipëria

Tirana është “veshur” me ngyrat e flamurit amerikan për të përkujtuar viktimat që humbën jetën 20 vite më parë...

Armando Broja shkëlqen edhe në Premier League në vetëm 18 minuta, flirton dy herë me golin

Armando Broja ka shkëlqyer në vetëm 18 minuta në fushën e lojës ndaj West Ham duke bërë diferencën në fushën e lojës. Në tre prekje...

Fundi tragjik në Tetovë/ Gruaja nuk iku nga zjarri, u dogj bashkë me burrin

14 viktimat e tragjedisë së Tetovës janë përcjellë për në banesën e fundit. Dy prej tyre janë edhe çifti i bashkëshortëve Xhemal dhe Zarife...

20 vite nga 11 shtatori/ Tirana vishet me ngjyrat e flamurit amerikan, Veliaj: E dimë shumë mirë çfarë është terrori

Tirana në solidaritet me popullin amerikan është veshur me ngyrat e flamurit të SHBA për të nderuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit. Sot...

Dita e Katalunjës/ Marshimi për pavarësinë mbush rrugët e Barcelonës (Video)

Manifestimi i dhjetë i Diadës i mbajtur këtë të shtunë në Barcelonë ishte përsëri një lëvizje e suksesshme pavarësisht rrethanave: pandemia dhe mungesa e...

Lajme të tjera

Web TV