Një braziliane e dashuruar me Shqipërinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetarja shqiptare Alida Karakushi e cila aktualisht jeton në Brazil ka kujtuar edhe një herë sa shumë vlen Shqipëria “turistike” në sytë e të huajve.

Sa i bukur ky vend shihet nga syri i turistëve të huaj, qofshin ata edhe nga shumë larg ajo e kujtoi sot me krenarinë e një shqiptari që jeton në një vend të largët.

Alida tregon se si është njohur me një braziliane nga Sao Paolo e cila është  dashuruar me bukuritë e vendit tonë dhe ku prej 3 vjetësh e ka vizituar Shqipërinë por për shkak të pandemisë këtë verë ajo nuk mundi të riktthehej përsëri.Ru. Do/ Fjala

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV