Dasmë në kohë pandemie dhe të shtëna me armë në Peqin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e së enjtes në Peqin.

Të shtënat janë dëgjuar në fshatin Pajovë, fshat që ndodhet në rrugën nacionale Elbasan-Peqin.

Paraprakisht raportohet se është qëlluar gjatë një ceremonie martesore, në rrethana ende të paqarta.

Nuk ka raportime për të lënduar deri tani.

Megjithatë, dasmat janë të ndaluara, nëse zhvillohen në ambjente të mbyllura dhe nuk respektohen masat anti-Covid.

Policia është nisur menjëherë dhe ka nisur hetimet për ngjarjen./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

SHBA e injoroi, Berisha: S’kam çfarë të them më…

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot të ngarkuarit me punë të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner,...

Luhatjet e vazhdueshme të euros dhe dollarit, godasin eksportin e bimëve medicinale

Forcimi i monedhës vendase, leku nuk ka sjellë pasoja pozitive për eksportuesit të cilët i shesin mallrat e tyre me monedhën evropiane. Jo vetëm fasonët...

Masat ndaj të dyshuarve për Inceneratorin e Tiranës, sot seanca për 15 urdhër-arrestet

Ka nisur në Gjykatën e Posaçme masa ndaj të dyshuarve si të përfshirë në Inceneratorin e Tiranës, prej të cilëve janë ekzekutuar 12 masa. Kurse...

Keni probleme me kujtesën? Provoni këto dy përbërës dhe rezultati do t’iu lërë pa fjalë

Të dy këto përbërës natyralë janë fantastike për shëndetin e trurit, zemrën por dhe probleme të tjera shëndetësore. Arrat dhe rozmarina përbëjnë recetën ideale të...

Deklarim të rremë të pasurisë, Prokuroria e Durrësit dërgon në gjyq ish-prokurorin

Prokuroria e Durrësit përfundon hetimet dhe dërgon në gjyq ish-prokurorin Petrit Fusha, i hetuar për deklarim të rremë të pasurisë. Ish-prokurori akuzohet për “Refuzim...

Lajme të tjera

Web TV