Laçi me dhjetë lojtarë kualifikohet në Eropa League, Kukësi mposht bullgarët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Laçi kualfikohet në raundin tjetër të Ligës së Europës pasi kaloi transfertën e Keshlas vetëm pas goditjeve të 11-metërshave.

Koha e rregullt në sfidën e luajtur në transfertën azere u mbyll me rrjeta të paprekura, pavarësisht se skuadra e drejttuar nga Armando Cungu luajti me dhjetë lojtarë pas daljes me karton të kuq të Lucas në minutën e 72-të.

Pavarësisht forcave më të pakta në fushë, laçianët rezistuan edhe pas 30 minutave shtesë. Nga pika e penalltisë ata u treguan më të saktë, duke fituar me rezultatin 5-4.

Edhe skuadra e Skënder Gegës ka trimfuar ndaj bullgarëve të Slavias së Sofias me rezultatin 2-1, falë golave të Eze dhe Kuper. Një triumf i merituar për nënkampionët e Shqipërisë.

Në këtë mënyrë, plotësohet kualifikimi historik i tre skuadrave shqiptare në raundin e dytë kualfikues të Ligës së Europës bashkë me Teutën dhe Kukësin. Ndërsa e eliminuar nga nga Champions, atyre iu bashkohet edhe Tirana./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

“PD-LSI kanë nisur shpifjet dhe baltosjen”/ Veliaj: Kanë dy dekada që përçajnë dhe sundojnë shqiptarët

Erion Veliaj u ka drejtuar një thirrje qytetarëve, duke u kërkuar të mos u besojnë partive që duan të...

Rrëfimi i veçantë/ Taulant Balla tregon si u njoh me bashkëshorten që vinte nga një familje e persekutuar

Të ftuar sot në rubrikën “Gjysma ime” tek E Diela Shqiptare, ka qenë Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla së bashku...

Salsano Rrapi ka një kolege të pisët/ “Nuk di as të lahet”

Aktori i njohur i humorit Salsano Rrapi, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, ka thumbuar dhe ironizuar koleget e tij. Ai ka theksuar faktin që...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i përdhunuesit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e gjallë dhe...

Frikësohet Vuçiç: Shqiptarët dhe ndërkombëtarët do na shantazhojnë me ‘Shqipërinë e Madhe’, për të njohur Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç duke folur për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, tha se ato parti që insistojnë në bashkimin me Shqipërinë do...

Lajme të tjera

Web TV