Helmimi i liderit rus/ Kolegu i tij: Donin ta vrisnin, jo ta trembnin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Leonid Volkov, shefi i stafit dhe miku i ngushtë i liderit rus Alexei Navalny, ka hedhur tezën se helmimi nuk ndodhi për ta trembur politikanin, por për ta vrarë.

Ai akuzon Kremlinin se ka tentuar ta vrasë, edhe pse pranon se deri më tani nuk ka as edhe një provë që Putin ta ketë organizuar.

Por ai dyshon se shteti ka dorë në helmimin e Navalny-t pasi lënda helmuese që është përdorur nuk mund ta gjesh lehtë në ndonjë farmaci, por përdoret nga shtetet.

Ndërkohë ai thekson se ka pasur të paktën mbi 10 herë paranoja se do të zgjohej një ditë dhe do i thoshin se Navalny ka vdekur. Volkov zbulon nga bisedat se Navalny e dinte që ishte i rrezikuar dhe në shënjestrën e shtetit. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV