Maqedoni e Veriut/ 159 të prekur me COVID në 24 orët e fundit, ja sa pacientë humbën jetën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Maqedonia e Veriut raportoi sot se 159 persona janë infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit dhe 5 pacientë kanë humbur jetën.

Autoritetet shëndetësore kanë kryer 2018 testime, ndërsa vatra me e nxehtë vazhdon të jetë Shkupi me 45 raste të reja, më pas është Kumanova me 26 raste.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 2018 mostrave.

Viktimat janë një pacient nga Shkupi, dy pacientë nga Dibra, një pacient nga Kërçova dhe një pacient nga Demir Hisari.

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar 212 pacientë të shëruar.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me Covid-19 ka arritur në 590, ndërsa që nga fillimi i pandemisë, janë diagnostikuar gjithsej 14163 persona. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Vrasja e Osman Berberit, cili është roli i shokut të tij, Besnik Ndou?

Emisioni Në Shënjestër në News24, i gazetares Klodiana Lala ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur nw shkurt tw vitit 2009, kur...

Lajme të tjera

Web TV