Studim/ Burrat e arrijnë kulmin seksual në moshën 66-vjeç, ndërsa gratë 64

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Jeta jonë seksuale do të arrijë kulmin në të 60-tat, sipas një studimi. Studimi është bazuar në më shumë se 5,000 njerëz beqarë në SHBA dhe u zbulua se gratë që nuk janë të angazhuara në një lidhje bëjnë seksin më të mirë në moshën 66-vjeçare dhe burrat në moshën 64-vjeçare.

Terapistja seksuale, Dr Madeleine Castellanos, tregon se seksi është më përmbushës dhe kuptimplotë për burrat dhe gratë ‘single’ në të 60-tat sepse kanë eksperiencë, e dinë çfarë duan dhe janë të lirë të eksplorojnë dimensione të ndryshme të seksualitetit të tyre.

Pra nëse mendoni se me kalimin e viteve, seksi nuk do të jetë njësoj, keni plotësisht të drejtë. Sepse seksi që ju pret në të ardhmen do të jetë fantastik.


Të fundit

“Thuajse” – paplotësia e ndjesive tona

Nga mjekësia te poezia, udha poetike e Ailda Mëngjesit Të enjten në mbrëmje në librarinë Tirana Times u zhvillua takimi...

Samiti i BE: Shumica kundër Viktor Orbanit

Kryeministri hungarez, Viktor Orban u kritikua ashpër për shkak të ligjit që diskriminon homoseksualët në Hungari, por ai vazhdoi të qëndrojë kokëfortë. Grindja në...

Aksidenti me 4 viktima në Vlorë/ Aurela Gaçe: Vrasje me dashje

Aksidenti tragjik që ndodhi këtë të premte në aksin Fier-Vlorë ku humbën jetën 4 anëtarët e një familje dhe u plagosën tre të rinj,...

Vijon procesi vaksinimit në Teatrin Skampa, Balla: Elbasani prej ditësh ka një situatë jeshile në marrëdhënie me COVID-19

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Elbasanit Gledian Llatja panë nga afër procesin e...

Sarkazma therëse e Doranin Agalliut demaskon artistikisht veset e shoqërisë

-Rreth librit “Lustraxhiu”- Nga Shpendi Topollaj Me Doraninin më ka njohur miku im i ndjerë Mehdi Ramohito, i cili më tha se do të takoja një...

Lajme të tjera

Web TV