Humb kontrollin e mjetit dhe ndërron jetë, në gjendje të rëndë pasagjeri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mbrëmjen e djeshme ka ndërruar jetë një 43-vjeçari nga dhe një tjetër ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore si pasojë e një aksidenti automobilistik.

43-vjeçari A. K ishte në makinë me D.K 48 vjeç, pasagjer, kur dyshohet se ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga fshatin Malinë, Mokër e Sipërme në Pogradec. Për pasojë të dy personat u transportuan në spitalin e Pogradecit ku fatkeqësisht 43-vjeçari, shofer i automjetit, ndërroi jetë, ndërsa i njohuri i tij ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor  po punohen për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Atentati me eksploziv në Kamëz, arrestohen tre persona

Zbardhet ngjarja e ndodhur në Kamzë me eksploziv ku për pasojë mbeti i gjymtuar një shtetas. Finalizohet me sukses OPERACIONI...

Aktori i njohur francez në telashe, akuza për përdhunim e dhunë seksuale ndaj një 22-vjeçare

Aktori i njohur francez Gerard Depardieu ndodhet në hetim për përdhunim dhe dhunë seksuale ndaj një aktoreje të re në verën e vitit 2018,...

17-vjeçari humbi betejën me Covid-19, mjekja e përlotur rrëfen fjalët e fundit të tij

E hëna e 22 shkurtit shënoi viktimën në moshë më të re në vendin tonë nga Covid. 17-vjeçar, Qamil Seiti nga Tirana, humbi betejën...

Aksident masiv në autostradë, përplasen 39 makina, plagosen 10 persona (VIDEO)

Në një autostradë në Bashkiria të Rusisë, 39 makina u  përfshinë në një aksident si shkak i motit të keq, raporton AW. Aksidenti ndodhi në...

Edhe Bulku zbret në fushë, ekipi kombëtar të Nën-17-vjeçarëve nis përzgjedhjet

Ekipi Kombëtar i Nën-18-vjeçarëve do të zhvillojë të enjten (datë 25 shkurt 2021) një seleksionim me lojtarë të vitlindjeve 2005-2006 nën drejtimin e trajnerit...

Lajme të tjera

Web TV