Shkak shpejtësia/ Makina del nga rruga, plagoset shoferi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në dalje të Korçës, në kilometrin e parë të aksit Korçë-Ersekë.

Për shkak të shpejtësisë së lartë, drejtuesi ka humbur kontrollin e automjet duke dalë nga rruga.

Makina është përplasur fillimisht në bordurën anësore të rrugës dhe më pas ka përfunduar në tokat bujqësore anës rrugës.

Shoferi është transportuar për në spitalin e Korçës me dëmtime të lehta por jashtë rrezikut për jetën.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për të zbardhur shkaqet e plota të aksidentit./En.Br./Fjala.al

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV