Rusi/ 5,185 raste të reja dhe 51 vdekje të shkaktuara nga c*vid-19 në 24 orët e fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

24 orët e fundit kanë regjistruar shifra alarmante në Rusi të të prekurve me koronavirus por edhe për personat të cilët kanë humbur betejën për mbijetesë me virusin vdekjeprurës.

Task forca e caktuar nga Moska për të monitoruar përparimin e pandemisë në vend deklaroi se totali i të prekurve nga Covid që prej fillimit të pandemisë është rritur në më shumë se 1 milion.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i atyre që kanë humbur jetën ka shkuar në pothuajse 18 mijë që prej fillimit të pandemisë.

Deri tani në të gjithë botën janë regjistruar më shumë se 27 milionë raste infeksioni me Covid dhe 883 529 viktima që prej fillimit të pandemisë. Ru. Do/ Fjala.al

Të fundit

Parashikimi i motit 15 Prill 2024, si do të ndryshojnë temperaturat

Vendi ynë, do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe i ngrohtë të jenë dominant. Kjo...

Shqipëria, e gjashta për vdekjet më të larta nga aksidentet rrugore në Europë

Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat në Europë. Sipas INSTAT, në vitin 2022, 164 persona...

Horoskopi i ditës, 15 Prill 2024

Dashi Priten edhe turbullira në jetën tuaj gjatë kësaj dite kështu që mirë është të tregoheni të kujdesshëm. Nëse jeni në një lidhje ka mundësi...

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës së ardhshme me Milanin për...

Lajme të tjera

Web TV