Zgjedhjet, Rama mbledh drejtuesit politik të qarqeve në seli, porosi të qarta për 25 prillin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje me drejtuesit e Partisë Socialiste në qarqe. Mësohet se Rama ka mbledhur të gjithë drejtuesit e qarqeve në selinë rozë në kryeqytet. Mbledhja sapo ka nisur.

Kjo mbledhje vjen pas ndryshimeve të bëra me drejtuesit politik, pas dy mbledhjeve që u zhvilluan në qytetin e Elbasanit.

Në Shkodër u caktua Ilir Beqaj, në Lezhë ish-ministrja Lindita Nikolla, ndërsa në Durrës, kryeministri i mori vetë frenat në duar.

Në mbledhjen e sotme, mësohet se kreu i qeverisë do të japë porosi të qarta në lidhje me zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen më 25 prill në vitin 2025. Por, ende nuk dihen detaje konkretë nga kjo mbledhje.

Drejtuesit politikë në qarqe janë:

TIRANË- Erjon Veliaj,  Elisa Spiropali, Ervin Bushati

DURRËS- Kryeministri Edi Rama (përkohësisht)

ELBASAN- Taulant Balla

FIER- Gramoz Ruçi

BERAT- Blendi Klosi

KORÇË- Niko Peleshi

VLORË- Damian Gjiknuri

GJIROKASTËR- Bledi Çuçi

LEZHË- Lindita Nikolla

DIBËR- Olta Xhaçka

KUËKS- Safet Gjici

SHKODËR– Ilir Beqaj/Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Mediat italiane të alarmuara: 128 emigrantë në rrezik mbytje në Mesdhe

128 emigrantë dhe refugjatë të vendosur në dy varka, rrezikojnë të mbyten në Mesdheun qendror. Lajmi është bërë i ditur...

Zbulohet “qyteti i artë” në lumin e mbushur me krokodilë

Një “qytet i artë”, plot me thesare, i cili për shekuj me radhë ka nxitur fantazinë e mijëra njerëzve dhe eksploruesve mendohet të jetë...

Ard Daullxhiu: Jam VIP, dua të futem edhe unë tek Big Brother

Ard Daullxhiu, i njohur ndryshe si "i mjeri më i famshëm në Shqipëri", një personazh i njohur i ekranit dhe mediave sociale për shkak...

Babai i kineastes së vrarë: Nuk ishte faji i Baldwin, të vihet drejtësia

Babai i shqetësuar i kineastes, Halyna Hutchins këmbënguli në një deklaratë dje se Alec Baldwin nuk ishte përgjegjës për vdekjen e saj tronditëse. Sipas The Sun,...

Deklarata e fortë e Kryeministres serbe: Është planifikuar me detaje vrasja e Aleksandër Vuçiç

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi se ka pasur një plan për vrasjen e presidentit të këtij shteti, Aleksandar Vuçiç. Siç tha Bërbaniç, vrasja...

Lajme të tjera

Web TV