100,000 dollarë shpërblim për personat që japin informacion për këtë ngjarje të rëndë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Organi drejtues i Qarkut të Los Anxhelosit ka caktuar 100,000 dollarë për informatorët që mund të ndihmojnë policinë të “pikasë” një të dyshuar, të përshkruar si një i ri me ngjyrë, i cili qëlloi dy deputetë teksa ndodheshin në makinën e tyre ditën e shtunë.

“Bordi i Mbikëqyrjes së Qarkut në Los Anxhelos ka vënë në dispozicion një shpërblim prej $100,000 për informacionin që çon në arrestimin dhe dënimin e të dyshuarit, njoftoi të dielën organi qeverisës pesë anëtarësh i Qarkut të LA Qarkut, pas të shtënave të paprovokuara, të dy oficerëve të policisë pranë një stacion-metro në qytetin Compton tërhoqi vëmendjen në të gjithë vendin, duke përfshirë atë të Presidentit të SHBA Donald Trump.

Një sulmues i panjohur, iu afrua automjetit të patrullës dhe zbrazi disa herë armën e tij, duke plagosur rëndë dy deputetë, një oficere femër 31-vjeçare dhe 24-vjeçar.

Sulmuesi mund të shihej duke u larguar nga vendi i ngjarjes pa pengesa ndërsa një nga oficerët e goditur luftonte për të hapur derën e automjetit. Pavarësisht se ishin lënduar rëndë nga breshëria e të shtënave me armë, oficerët u telefonuan për ndihmë dhe u dërguan në spital në gjendje kritike./Er.Ke/Fjala.al/

Të fundit

Presidenca e Këshillit të Sigurimit/ Rama: Moment krenarie për gjithë shqiptarët!

“Një moment krenarie për gjithë shqiptarët”, kështu e përkufizon kryeministri Edi Rama, kryesimin e Këshillit të Sigurimit nga Shqipëria. Në një...

FOTO/ Si Brigitte Macron shpëtoi Mbretëreshën Camilla nga një incident ‘live’

Pritja e bërë nga çifti presidencial francez ndaj Mbretit Charles dhe Mbretëreshës Camilla ishte e ngrohtë. Brigitte Macron, në një gjest solidariteti femëror, “i shpëtoi” një incidet...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët e njerëzve, por edhe ato...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Lajme të tjera

Web TV