Zaho fillon shkollën/ Kryeministri bën urimin prekës për të birin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

14 shtatori i këtij viti ka shënuar ditën e parë të shkollës për të gjithë nxënësit. Pas një shkëputje disa mujore nga bankat e shkollës, mijëra fëmijë mes emocionesh janë kthyer në ambientet shkollore. Me këtë rast, të shumta kanë qenë edhe mesazhet e urimit që kanë marrë të gjithë fëmijët.

Me këtë rast, kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjete sociale një fotografi të djalit të tij në ditën e parë të shkollës. I veshur me një kostum sportiv dhe me një buqetë me lule në duar, kryeministri i uron djalit të tij Zahos, por jo vetëm, dashuri, shëndet dhe sa më shumë gëzime.

“Dita e parë emocion i rrallë?

Zoti i bekoftë të gjithë fëmijët që sot nisën shkollën dhe i mbroftë gjithnjë bashkë me prindërit e gjyshërit e tyre të pazëvendësueshëm?

Dashuri, shëndet e gëzime paçin gjithmonë?”, shkruan Rama./Er.Ke/Fjala.al

Të fundit

Tensionet në Lindjen e Mesme, ja parashikimi i frikshëm i Baba Vangës

Mediat e huaja kanë rikthyer profecitë e Baba Vangës për vitin 2024, pas ndezjes së situatës në Lindjen e...

Do të kandidojë për kryeministër? Ja si përgjigjet Agron Duka

Agron Duka, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ka komentuar situatën politike në vend dhe situatën brenda opozitës. Ai tha se opozita duhet të...

“SIGAL UNIQA Vital Truck”, dy ditë në Divjakë/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

SIGAL UNIQA Group Austria, përveç se një kompani sigurimesh, prej vitesh kontribuon për qytetarët në forma të ndryshme. Prej vitit 2015 SIGAL UNIQA ka ndërtuar...

Hezbollah sulmon sërish Izraelin/ 14 ushtarë të plagosur, 6 prej tyre në gjendje të rëndë

Grupi militant libanez Hezbollah ka marrë përgjegjësinë për një sulm ndërkufitar me dron dhe raketa në veri të Izraelit që ka lënë të plagosur...

Punimet në rrugën e Arbrit/ Devijohet qarkullimi në rrugën e vjetër Tiranë-Peshkopi

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se qarkullimi i mjeteve në rrugën e Arbrit do të devijohet për shkak të punimeve që po kryhen në këtë...

Lajme të tjera

Web TV