Babai kryeministër dhe i biri po ashtu, ja për cilët bëhet fjalë

113 563 lexime

77,334FansaPëlqeje

“Bëme baba që të ngjaj” ose “dardha nën dardhë bie”, janë dy nga shprehjet frazeologjike në vendin tonë shumë të përdorura. Të njëjtën gjë mund të themi për rastin kur babë e birë u bënë të dy kryeministra.

A e dini se Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka pasur babain e tij kryeministër.

Së fundmi në internet është publikuar një foto e ish-kryeministrit të Kanadasë Pierre Elliot Trudeau duke mbajtur në krahë kryeministrin e ardhshëm të Kanadasë Justin Trudeau i cili fitoi zgjedhjet më 20 tetor 2015.  Bëmë baba që të ngjaj i thonë kësaj.

La.Mi/Fjala.la

Të fundit

Ambasada shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për emigrantët

Ambasada shqiptare në Athinë lajmëron të gjithë qytetarët se ka ndryshuar procedura e aplikimit dhe marrjes së pasaportave dhe...

Liga Profesioniste e Futbollit nuk tërhiqet, ja sa do të zgjasë bojkoti

Liga Profesioniste e Futbollit bën me dije se në vijim të vendimit të marrë në mënyrë unanime nga klubet e Kategorisë Superiore bojkoti qëndron...

Video emocionuese/ Shikoni si zhvillohet ora e muzikës në një shkollë të Kumanovës

Mësuesi në videon e mëposhtme është një shembull i patriotizmit për të gjithë shqiptarët kudo në botë. Së bashku me nxënëset e tij, në një...

Lëkundet sërish Shqipëria, ja ku ishte epiqendra

Prej disa ditësh Shqipëria ka ndjerë lëkundje të ndryshme. Një tërmet 3 ballë është shënuar në orën 16:43 në afërsi të qytetit të Fierit. Nga...

Denoncimi i avokat Cakranit: Në Shqipëri nuk ka ligj për ndalimin e propagandës komuniste

Avokati i njohur Kujtim Cakrani ka bërë një denoncim në rrjetin social Facebook. Denoncimi ka të bëjë me publikimin e librave, fotove apo simboleve të...

Lajme të tjera

Web TV