Gala nuk harroi nga vinte, detaji patriotik që bëri krenar gjithë shqiptarët

113 563 lexime

77,344FansaPëlqeje

Vajza e Robert Aliajt, Gala ka shkëlqyer në performancën e saj në “The Voice of Belgium”.

Zeri dhe performanca e saj kanë mahnitur jurinë që në audicionet e para, por Gala ka dhënë maksimumin duke treguar javë pas jave aftësinë e saj si këngëtare dhe artiste duke e fituar këtë kompeticion kaq të rëndësishëm.

Ajo që nuk ka kaluar pa rënë në sy të mediave shqiptare, por jo vetëm ka qënë gjesti patriotik i Galës të cilin e mori me vete në skenë.

Në natën finale të “The Voice of Belgium” Gala mbante në dorë një unazë me shqiponjë duke mos harruar kështu prej nga vjen dhe duke bërë krenar të gjithë shqiptarët. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Liverpuli bën detyrën në Kupën e Ligës Angleze, mposht 7-2 Linkolnin

Mposht me rezervat Linkonlin me shifrat 7-2, takimi erdhi drejtpërdrejt në RTSH Sport. Kupa e Ligës Angleze ka vijuar...

Drita “fiket” në Poloni, eliminohet nga Liga e Evropës

Mundet 0-2 në Polonia përballë Legias së Varshavës, me dy gola të pësuar në pjesën e parë. Ka qenë një ditë “jo” e enjtja...

Sevilla ‘bllokon’ Bayernin/ Sfida shkon drejt shtesës

90 minutat e kohës së rregullt mes Bayern Munich dhe Sevilla janë mbyllur në barazim 1-1. Sfida mes tyre është e denjë për të...

Veliaj: Jap dorëheqjen nëse uji në Pogradec është më i lirë se në Tiranë

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka folur në lidhje me çështjen e çmimit të ujit në Tiranë. Gjatë një interviste në emisionin, “Opinion” Veliaj deklaroi...

Akuzat e opozitës/ Ahmetaj përgjigjet me fakte: Disa familje nuk duan bonusin

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka reaguar me fakte ndaj akuzave të opozitës për familjet e harruara. I ftuar në emisionin ”Real Story” ai ka...

Lajme të tjera

Web TV