Gashi tregon si investoi në famën e saj: Kam qenë i pari dhe i vetmi që përkraha Ava Max

113 563 lexime

77,342FansaPëlqeje

Artisti shqiptar me famë botërore, Gashi, ka rrëfyer në një intervistë detaje të shumta nga jeta e tij dhe si ja doli të kapte majat e suksesit në SHBA. Ai ka treguar se ka qenë i pari dhe i vetmi që ka përkrahur këngëtaren shqiptare, Ava Max, që sot është po ashtu shumë e njohur nëpër botë.

Gashi ka rrëfyer se në fillim askush nuk e njihte artisten me origjinë nga Saranda dhe se ajo ja doli të bëhej e famshme falë besimit e ndihmës së tij. Reperi është shprehur ai ishte mik i ngushtë me vëllain e këngëtares dhe se me Ava Max ka punuar tre këngë.

“Unë isha i pari artist që ndihmova Ava Max, askush nuk e njihte, askush. Unë jam artisti i parë me të cilin Ava Max punoi. Ne bëmë tre këngë së bashku në shtëpinë e saj. Unë jam mik me vëllain e saj. Ajo ishte një vajzë e vogël që po përpiqej të bëhej një popstar dhe askush nuk besonte tek ajo.

I thoja njerëzve që ajo do të jetë një popstar përpiqesha t’i thoja që ajo do të bëhet e madhe në muzikë. Shikojeni pak tani…Ju thash! Çfarë më pëlqen është kur ndihmoj njerëz dhe ata bëhen dikush, më pëlqen shumë. Sidomos kur janë shqiptarë“, ka treguar Gashi.

Por kur u pyet nëse do të dontë të bashkëpunonte sërish me Ava Max, ai tha se në fakt do të zgjidhte një tjetër shqiptare të suksesshme. Duke qenë se ai do të publikojë një album të re Dance Music, u shpreh se do të donte që si pjesë të tij të kishte një duet me Dua Lipën.

Lexo edhe :  Jonuz Delaj/Lahutari misionar i Eposit të Kreshnikëve

“E dua shumë Ava Max është vërtet një njeri i mrekullueshëm. Por njeriu me të cilin dua vërtet shumë të bëj një bashkëpunim për albumin tim të ri, sepse përshtaten me stilin e saj, është Dua Lipa. Sepse albumi im është Dance Music kështu që nëse do të zgjidhja një arsite do të zgjidhja Duan”, tha Gashi.

Të fundit

Habit Sharon Stone: De Niro është aktori që puth më mirë

Aktorja me famë botërore, Sharon Stone, ka treguar se në karrierën e saj 40-vjeçare, Robert De Niro ka...

Shtyhet në dy tetor mbledhja e përbashkët Kosovë-Shqipëri, Hoti tregon arsyen

Eshtë shtyrë për në datën dy tetor mbledhja e përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës. Mbledhja mes dy shteteve ishte parashikuar të zhvillohej të premten...

Erdogan mesazh Greqisë: Shpresoj të mos humbisni sërish mundësinë për diplomaci

Presidenti  Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan zhvilloi ditën e sotme një telekonferencë me Presidenten e KE Ursula von der Leyen. Në fokus të diskutimeve ka qenë...

Zoran Zaev thyen ligjin, kryeministri maqedonas gjobitet 50 euro nga policia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran zaev, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministri për luftën kundër korrupsionit, Lupço Nikollovski janë gjobitur nga Ministria...

Kosova “shpëton” turizmin e Shqipërisë, në gusht përbënin 62% të hyrjeve

Shifrat zyrtare të lëvizjes së shtetasve tregojnë se 62% e të totalit të hyrjeve në vendin tonë në muajin gusht ishin nga Kosova, duke...

Lajme të tjera

Web TV