“I papërsëritshëm”, Meta uron Reshat Arbanën për 80-vjetorin e lindjes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti Ilir Meta uron aktorin e madh shqiptar, Reshat Arbana, në 80-vjetorin e lindjes së tij.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Meta shkruan se Reshat Arbana është origjinal në çdo rol dhe frymëzues në çdo interpretim, me zë kumbues, talent i jashtëzakonshëm artistik.

“Shumë urime Nderit të Kombit dhe skenës shqiptare, mjeshtrit të papërsëritshëm të aktrimit, Reshat Arbana, në 80-vjetorin e Tij të lindjes!

Origjinal në çdo rol dhe frymëzues në çdo interpretim, me zë kumbues, talent të jashtëzakonshëm artistik dhe falë një personaliteti të rrallë që rrezaton fisnikëri, Reshat Arbana e ka pasuruar kulturën tonë kombëtare, duke u kthyer në një nga aktorët më të dashur popullorë për të gjitha brezat.

Me padurim presim ta rishohim në role të reja! Për Reshat Arbanën do të ketë vetëm

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/posts/3352146098164973

Të fundit

Gjenden trupat e 13 shtetasve të vrarë 

Forcat turke kanë gjetur trupat e 13 shtetasve turq të rrëmbyer nga kryengritësit kurdë në Irakun verior, tha të...

Kosova sot zgjedh sot parlamentin e ri, hakerohet faqja e KQZ-së, në vend të rezultateve dalin…

Faqja zyrtare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të Kosovës është hakeruar. Ky veprim vjen në një kohë kur në Kosovë po mbahen zgjedhjet për...

Qeveria greke ndryshime në ligjin për punonjësit sezonalë, përfitojnë mijëra shqiptarë

Mësohet se ndryshimet që do të dërgohen të martën e ardhshme në parlament,konsistojnë në përmirësimin e draftit ligjor lidhur me afro 65.000 punonjës sezonalë...

Mohonte ekzistencën e virusit, Alfred Cako infektohet me C*vid-19

Alfred Cako i njohur si konspiracionist, është infektuar me Covid. Cako është një nga personat që ka mohuar ekzistencën e virusit madje për vaksinën...

Serbia i dhuron Maqedonisë së Veriut mijëra doza të vaksinës Pfizer

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç njofton se vendi i tij ka dhuruar Maqedonisë së Veriut mijëra doza të vaksinës Pfizer. Vuçiç u shpreh se Serbia...

Lajme të tjera

Web TV