Tashmë gjithçka është zyrtare, Ardian Ismajli është lojtari më i ri i Spezias.

113 563 lexime

77,325FansaPëlqeje

Mbrojtësi shqiptar Ardian Ismajli pas shkëlqimit me Hajdukun e Splitit, ndërmori një hap të madh në karrierën e tij, duke u transferuar në kampionatin më të rëndësishëm të futbollit Italian. 23-vjeçari firmosi ditën e sotme një kontratë 3-vjeçare me skuadrën e sapongjitur në Serie A.

Pasi spikati në Kroaci, duke u zgjedhur për dy vite pjesë e formacionit më të mirë të vitit, Ardian Ismajli kishte marrë disa oferta dhe menaxheri i tij ka pranuar arritjen e marrëveshjes me Spezia, si dhe faktin që po bisedonin edhe me Benevento-n.

Spezia ka paguar një shumë prej 2,5 milionë eurosh për kartonin e mbrojtësit kuqezi, ndërsa Ismajli pritet të përfitojë rreth 1 milion euro në sezon.
Prishtinasi e nisi karrierën te 2 Korriku, më pas vazhdoi tek Prishtina përpara se t’i bashkohej Hajdukut të Splitit.

Për mbrojtësin shqiptar kjo është një etapë e re, dhe ku shpreson që Spezian ta shfrytëzojë si trampolinë para transferimit tek ndonjë klub më i rëndësishëm evropian.
Me kalimin e Ismajlit në Seria A, numri i lojtarëve të kombëtares që luajnë në elitën e futbollit italian shtohet. Aktualisht Elseid Hysaj aktivizohet te Napoli, Dermaku te Parma, Gjimshiti tek Atalanta, Marash Kumbulla tek Verona, Ramen Çepele tek moshat e Interit, dhe gardiani kuqezi Thomas Strakosha tek Lazio.

Fj.Ak/Fjala.al

Të fundit

Incidenti me dronin në Greqi/ Reagon Turqia: E respektojmë flamurin grek

Për herë të parë pas incidentit të ndodhur në ishullin kufitar Turqi-Greqi, Kastellorizo, ku një dron që në sfond...

Vakancat në KQZ/ Nga Zguri tek Pelniku, kandidatët zbulojnë arsyet pse po aplikojnë

Ditën e sotme kandidatët në garë për vendin vakant rregullator të  KQZ-së së re, në përballjen me komisionin, zbuluan arsyet pse po kandidojnë për...

Horoskopi, gjyshërit dhe gjyshet më të mirë Zodiakut

Disa ditë para festës kushtuar gjyshërve yet zbulojnë disa sekrete për të figurën më të dashur të fëmijëve ... të të gjitha moshave Më 2...

Hajdari: Po luftoj për listat e hapura, ‘Nisma’do ketë kandidatë në çdo zonë

Deputetja Rudina Hajdari thotë se ajo dhe Partia në të cilën aderon do t’ju japë shqiptarëve një alternativë, listat e hapura 100%. Sipas saj,...

Lajme të tjera

Web TV